Chcą skończyć z hodowlą klatkową. Zbierali podpisy w centrum Piotrkowa

ePiotrkow Wtorek, 09 października 201823 7748
Przedstawiciele fundacji Viva zbierali we wtorek w centrum Piotrkowa Trybunalskiego podpisy pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich. Podobne akcje odbyły się 9 października w 14 polskich miastach.

Ładuję galerię...

Setki milionów europejskich zwierząt hodowlanych spędzają większość swojego życia w klatkach. To powoduje ogromne cierpienie. Viva wzywa Komisję Europejską do zakończenia tego nieludzkiego traktowania zwierząt. Fundacja przyłączyła się do międzynarodowej kampanii. Celem jest zjednoczenie kontynentu – poprzez Europejską Inicjatywę Obywatelską – przeciwko okrucieństwu i pokazanie Komisji, że Europejczycy chcą uwolnić świnie, kury, króliki i inne zwierzęta z klatek.

 

- Potrzebujemy milion podpisów, ale w całej Europie, więc jest to do zrobienia – powiedziała nam Julia Sieroska, przedstawicielka fundacji Viva, która wraz z grupą młodych ludzi agitowała dziś na ulicach Piotrkowa. – Chcemy walczyć o lepsze warunki zwierząt, by nie musiały żyć w stresie, by miały więcej miejsca i po prostu nie cierpiały – to jest nasz główny cel.

 

Na zebranie miliona podpisów obrońcy zwierząt mają rok.  


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.10.2018 07:11

u mnie kury i kroliki tez biegały luzem,
tylko co z tego, jak psy sąsiadów też

10


gość ~gość (Gość)13.10.2018 07:09

To, ze niektore zwierzęta są w klatkach, nie oznacza ich cierpienia.
Zlikwidujemy taki chów. Tylko jako będzie kosztowało 3 zł, a kiełbasa 70 zł za kilogram.

21


Heheszki ~Heheszki (Gość)12.10.2018 11:23

Najlepsze są jaja z wolnego wybiegu w dresie :) :) :)

30


mietła ~mietła (Gość)10.10.2018 11:32

oj oj oj biedne kurki ! Powinna być taka akcja ratująca nasze dzieci bo siedzą w przepełnionych szkołach, lekcje mają na korytarzach, świetlicy, stołówce a żeby nie siedzieć sobie wzajemnie na głowach to godziny nauczania rozciągnięte są do 17:20 - temat poruszony we wrześniu i nic nie zmieniło się na lepsze.

44


mieszkaniec wsi ~mieszkaniec wsi (Gość)09.10.2018 21:20

smród z chlewni i kurzych ferm jest okropny sam mieszkam w bliskiej odległości od chlewni i jest po prostu nie do wytrzymania

85


wmiaręnormalny ~wmiaręnormalny (Gość)10.10.2018 08:53

Pozdrowienia i słowa uznania dla Młodych Ludzi z Vivy, Co do traktowania zwierząt to myślę że łatwo jest głosić takie "prawdy" jak "łańcuch pokarmowy", "człowiek", "podległe mu zwierzęta", Tak na prawdę za "człowieka" to bardzo często należy wstydzić, częściej niż za zwierzęta na pewno. "Człowiek" ustala taką hierarchię dla zwierząt, sam nie będzie siedział w klatce, tylko ustala ją dla kogoś, czyli w tym przypadku dla świni czy kury a później powołuje się na to co ustalił. No bo to przecież tak zastało ustalone, przez niego ale dla kogoś, że ma siedzieć w klatce i już. Tak najłatwiej. Bracia mniejsi i słabsi przeważnie, nie zbudują mostu jak budowniczowie, nie wyleczą nikogo jak lekarze, nie wyprodukują chleba w piekarni. Ale pod względem tych dokuczliwości na które się skarży "Człowiek" przez wielkie C oczywiście, nie różnią się od "człowieka" niczym. Wrażliwość na chłód, głód, cierpienie, stres, czyni nas "człowieków" identycznych ze zwierzętami. Nim bardziej cywilizowany świat, tym ludzie lepiej to rozumieją. Jeśli ktoś nie jest w stanie zrozumieć niech uwierzy innym na słowo np. tym Ludziom z Vivy, albo sam dla siebie "ustali" mieszkanie w klatce i sprawdzi jak to jest. Pozdrawiam wszystkich.

33


s ~s (Gość)10.10.2018 11:37

a kto finansuje te akcje?

40


gość ~gość (Gość)10.10.2018 12:03

Brawo! Super akcja! My już od dawna nie kupujemy jajek z hodowli klatkowych.

63


Krysia K. ~Krysia K. (Gość)10.10.2018 11:48

Nie wiem, czy jest możliwe w dzisiejszych czasach, by wszystkie zwierzęta były hodowane bez klatek. Jenak na pewno powinno się zrobić wszystko aby miały jak najlepsze warunki. Brawo Julia i reszta młodych. Dobrze że zwracacie uwagę na takie sprawy, bo większość z nas wcale się nie zastanawia nad warunkami życia zwierząt. A one same się nie obronią... Pozdrawiam.

61


fircyk ~fircyk (Gość)10.10.2018 11:28

Nie wolno katować, bić, czy męczyć zwierząt. To jest nieludzkie... Warto walczyć o ich obronę, gdyż one się nam potrafią odwdzięczyć. Moje kurki chadzają wolno, mają ziarenko sypane, niosą jajeczka, gdakają wesoło. Czasem nawet wolę ich towarzystwo, niż jakiegoś człowieka....

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat