Chcą poznać polskie tradycje wielkanocne. Dziennikarze z Azji w Wolborzu

ePiotrkowRegion Środa, 17 kwietnia 20192 1881
Dziennikarze z Azji spotkają się z gospodyniami z gminy Wolbórz, by poznać polskie tradycje wielkanocne. Polska Agencja Prasowa na zlecenie i we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ambasadą RP w Bangkoku oraz Urzędem Miejskim w Wolborzu przygotowuje wizytę studyjną ekipy TV z Tajlandii.

Celem pobytu dziennikarzy z Azji jest przygotowanie spotu promocyjnego o Polsce, ze szczególnym naciskiem na prezentację polskich tradycji wielkanocnych na tle nowoczesnej i dynamicznej Polski. Spot będzie wyświetlany w telewizji TNN24 – odpowiedniku naszego TVN24 lub TVP INFO. Dziennikarze odwiedzą Wolbórz w piątek, by spotkać się z Kołami Gospodyń Wiejskich, które przybliżą polskie tradycje wielkanocne. - To dla nas ogromne wyróżnienie, że wybrano właśnie Wolbórz, który słynie z kultywowania przez nasze Koła KGW tradycji ludowych - mówi Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.


Do Wolborza przyjedzie m.in. Varin Sachdev - popularny tajski dziennikarz i popularyzator podróży zagranicznych wśród Tajów.


Panie z KGW, pod kierownictwem Aliny Krakowiak z Koła w Lubiatowie, przygotują tradycyjne potrawy świąteczne i zaprezentują się w strojach ludowych.

 

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz)


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

123 ~123 (Gość)18.04.2019 11:38

Gratulacje

11


gość ~gość (Gość)17.04.2019 16:11

A to ciekawe

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat