Chcą pomóc choremu Krystiankowi. W niedzielę w Gorzkowicach zbiórka krwi

ePiotrkowRegion Piątek, 20 marca 20204 4070
Klub HDK PCK Gorzkowice zaprasza do udziału w niedzielnej zbiórce krwi. Brakuje nie tylko krwi dla chorych np. po wypadkach, pomocy potrzebuje kilkuletni Krystian – mieszkaniec naszego regionu, u którego nastąpił nawrót choroby nowotworowej.

Krew będzie można oddawać w niedzielę 22 marca w godzinach 10.00 - 13.00 na placu OSP/Dom Kultury w Gorzkowicach.


Organizator apeluje, by do oddania krwi stawiły się wyłącznie osoby zdrowe! Na kilka godzin przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek i wypić dużo wody. Nie należy jeść ciężkostrawnych posiłków i pić alkoholu. Każdy z chętnych będzie miał mierzoną temperaturę. Osoby, które w marcu wróciły z zagranicy, nie mogą brać udział w akcji! Wypełnianie kart do rejestracji nie będzie się odbywało tak jak dotychczas w Domu Kultury. Każdy otrzyma formularz, który będzie musiał wypełnić w swoim samochodzie, dopiero wtedy, pojedynczo, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny, kieruje się do ambulansu. - W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prowadzimy rejestr osób na powyższą akcję tak, aby odpowiednio w czasie rozplanować osoby chcące oddać krew i zminimalizować zagrożenie – informuje organizator. - Osoby, które w najbliższą niedzielę zdecydują się oddać krew, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: nr 503 418 847 (Oskar Kuliński). Zadzwońcie, to zdecydowanie ułatwi nam przeprowadzenie tej akcji z korzyścią dla wszystkich!


- Zdajemy sobie sprawę, że to nienajlepszy czas na przeprowadzanie takich akcji, jednak w związku z postępującym brakiem krwi dla osób potrzebujących, taka zbiórka ma ogromne znaczenie, dlatego prosimy o zrozumienie i wcześniejszy kontakt telefoniczny – apelują organizatorzy z klubu HDK PCK Gorzkowice. - Zebrana krew będzie dedykowana 3-letniemu Krystianowi Pełce, chorującemu na nowotwór złośliwy – neuroblastoma. Chłopiec pilnie potrzebuje krwi!


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.03.2020 09:48

A skąd osoba potencjalnie zdrowa ma mieć pewność, że jest zdrowa? Że wirusik nie pokaże się za 10 dni? I co "chora" krew dla chorego dziecka?

20


gość ~gość (Gość)21.03.2020 20:17

Krystjanku bądź dzielny bozia ci pomoże

30


gość ~gość (Gość)21.03.2020 00:13

Szkoda dziecka,taki kochany chlopczyk.On musi zyc.

20


gość ~gość (Gość)20.03.2020 19:56

Będę

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat