Chcą pomóc Maćkowi. „Wigilia z serca” w SP we Włodzimierzowie

ePiotrkowRegion Wtorek, 11 grudnia 20180 1795
Wigilia Bożego Narodzenia to doskonała okazja, by okazać serce osobom potrzebującym. Dlatego już 15 grudnia w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie odbędzie się „Wigilia z Serca” z licytacjami i zbiórką pieniędzy dla chorego Maciusia - mieszkańca gminy Sulejów.

Będzie to już druga odsłona tego wydarzenia. Wszyscy, którzy postanowią wziąć w nim udział wysłuchają polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z gminy Sulejów. Początkujących wokalistów wspomogą ci bardziej doświadczeni - podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie, czyli grupa Cykady. Na finał usłyszymy nowo powstały, prężnie działającą zespół ludowy Piliczanie.

 

Tych, którym przypadł do gustu I Ogólnopolski Festiwal Grup Cyrkowych i Akrobatycznych informujemy, że Piotrkowska Fundacja Talentów przygotuje i zaprezentuje 15 grudnia specjalny pokaz akrobatyczny. Fundacja przeprowadzi również zbiórkę pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebującego Maciusia.

 

Będzie coś dla ucha, coś dla oka i oczywiście dla podniebienia. Podczas świątecznego spotkania we Włodzimierzowie będzie można kupić własnoręcznie wykonane ozdoby na kiermaszu bożonarodzeniowym. Koła Gospodyń Wiejskich z Przygłowa, Barkowic i Barkowic Mokrych przygotują tradycyjne, wigilijne potrawy. Dochód z kiermaszu i ze sprzedaży potraw, które będzie można kupić za symboliczną złotówkę, w całości przekazany zostanie dla Maćka. 

 

Podczas Wigilii odbędzie się też szereg licytacji, różnego rodzaju bonów, talonów, voucherów czy choinek, krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie. Fani piłki siatkowej będą mogli wylicytować piłkę z autografami reprezentantów Polski w piłce siatkowej! Ponadto każdy darczyńca będzie miał możliwość podpisania się na wyjątkowym sercu, specjalnie namalowanym na tę niezwykłą okoliczność. Na zakończenie serce z autografami osób, które wzięły udział w Wigilii, również zostanie wylicytowane.

 

Organizatorem wydarzenia po raz kolejny będzie gmina Sulejów przy wsparciu Piotrkowskiej Fundacji Talentów i Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie.

 

 

 

 

(materiały: UM Sulejów)


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat