Chcą odtworzyć taras widokowy w parku Belzackim

Strefa FM Czwartek, 22 października 201518 4749
Być może w przyszłym roku park Belzacki będzie wyremontowany. Najpierw jednak urzędnicy muszą przejść przez prace projektowe i wystarać się o dofinansowanie inwestycji.

- W parku Belzackim trwają prace projektowe – mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta. - Jesteśmy po pozytywnym uzgodnieniu koncepcji zagospodarowania, przebiegu alejek. W grudniu finał tych prac. Myślę, że w przyszłym roku złożymy wniosek o dofinansowanie z programu „Perły województwa łódzkiego”. Chcemy w kształcie i zarysie dawnego dworu odtworzyć taras widokowy.


Wizualizacje parku po remoncie będą znane niebawem.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czołg ~czołg (Gość)24.10.2015 00:00

Jak to "odtworzyć"? Tytuł raczej nieszczęśliwy.

10


ares1 ~ares1 (Gość)22.10.2015 09:38

Bardzo prawdopodobne że wniosek o dofinansowanie przepadnie z wiadomych powodów!!!

60


arta41 ~arta41 (Gość)23.10.2015 12:20

Dlaczego park poniatowskiego jest zamkniety?

11


Brum ~Brum (Gość)23.10.2015 09:45

A co z jeziorem Bugaj - piękne zapomniane przez włodarzy miejsce tam w ładne dni gromadzą się mieszkańcy. Szkoda że nie na tarasie widokowym tylko na połamanych ławkach lub wiszą na barierkach nad betonami. Myślę, że najwyższy czas pomyśleć o zagospodarowaniu tego miejsca. Takie jezioro ma niewiele miast.

40


Majczyna muisi odejść ~Majczyna muisi odejść (Gość)22.10.2015 21:43

Majczyna, ręce precz od inwestycji w mieście!

51


Leito ~Leito (Gość)22.10.2015 19:23

Może tam walnąć kosmodrom, najlepiej z rakiety na ten kretynizm popatrzeć!

61


Piotrkowianin Piotrkowianinranga22.10.2015 17:43

Cytuję:
Być może w przyszłym roku park Belzacki będzie wyremontowany.

A kiedy w końcu zostanie wyremontowany kanał Strawy na ul. Wojska Polskiego, który wg szumnych zapowiedzi "fahofcuf" Pobożnego miał być remontowany w 2012 roku?
http://www.piotrkow.pl/aktualnosci/remont-kanalu-modernizacja-ulicy-i-nowe-rondo-w-jednym

Cytuję:

Remont kanału, modernizacja ulicy i nowe rondo w jednym
Dodano: środa, 07 marzec 2012
Cały kanał rzeki Strawy na odcinku od Armii Krajowej do torów kolejowych PKP zostanie przebudowany.
(...)
Powstaną nowo wyprofilowane zatoki autobusowe, azyle dla pieszych, chodniki, kanalizacja deszczowa, u zbiegu ulic: Szerokiej, Polnej i Wojska Polskiego powstanie rondo. Na całym odcinku położona zostanie nowa warstwa bitumiczna drogi.
Prace wykonywane będą etapami, tak aby nie zamykać ruchu na całym odcinku. Rozpoczęcie prac planowane jest w drugiej połowie br. Koszty szacowane są od 5 do 7 mln zł.


Pomijając, już fakt, że skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z Polną i z Szeroką to 2 różne skrzyżowania, a na wprost ul. Polnej jest ul. Łódzka. Majczyna nie zna nawet nazw ulic w mieście. Na emeryturę czym prędzej!

51


snop dragi drag ~snop dragi drag (Gość)22.10.2015 11:36

Domagam się tego samego grysika co był przez ostatnie 20 lat. Precz z asfaltem! Ogólnie pomysł rewitalizacji jak najbardziej ok ponieważ przychodzi tam naprawdę dużo ludzi i to nie tylko się napić. Kiedyś podobno była tam knajpka... może znalazł by się jakiś inwestor? Bo miejsce na kawiarenkę byłoby ekstra.

120


Irbis ~Irbis (Gość)22.10.2015 10:51

Taras WIDOKOWY???
A jakiż to będzie z niego widok?
Owszem, park nastrojowy, stare drzewa. Ale, bądźmy poważni, widok na cały park wraz z jeziorkiem jest wystarczający już z perspektywy wyrośniętego sześciolatka. Owszem, taras z kawiarenką, estrada, lub po prostu z miejscami do siedzenia.
I po co "w kształcie i zarysie dawnego dworu"???
Przekaz tego, jak przy słynnym murku ratuszowym niestety brzmi: "Tu coś było, ale nie będzie, bo nie odbudujemy". To PO CO zaznaczamy????

110


tm ~tm (Gość)22.10.2015 08:54

jak juz sie pani Majczyna za cos wezmie, bedzie podobnie jak z rolnicza i michalowska, wez ty sie kobieto moze za spiewanie w Przygodzie, bo nazajutrz po otwarciu pojawi sie komunikat; Taras widokowy nieczynny,najblizszy taras widokowy we wroclawiu

161


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat