Chcą komunikacji miejskiej na Twardosławickiej i Zawodziu

Tydzień Trybunalski Wtorek, 08 lipca 201419 4200
Prywatny przewoźnik wycofał się z obsługiwania ulic Twardosławickiej i Zawodzie w Piotrkowie. Mieszkańcy tego rejonu miasta są więc dziś pozbawieni dostępu do jakiejkolwiek komunikacji, ponieważ również autobusy MZK tam nie docierają. Czy i kiedy się to zmieni?

O piotrkowian z Twardosławickiej i Zawodzia upomniał się – bo któż inny miałby to zrobić – Jan Dziemdziora. - W ubiegłym roku do prezydenta miasta zostało zgłoszonych kilka zbiorowych komunikatów dotyczących objęcia komunikacją publiczną niektórych rejonów Piotrkowa. Odpowiedzi, jakie wówczas padły, napawały pewnym optymizmem – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny SLD. - Wczoraj podczas komisji zostaliśmy poinformowani, że wpłynął również wniosek od mieszkańców z Twardosławickiej i Zawodzia, gdzie prywatna linia przestała funkcjonować. Dziś ponad 80-letni mieszkaniec miasta z tego obszaru zgłosił mi problem – człowiek ten został bez możliwości dostania się do centrum miasta, o załatwianiu podstawowych potrzeb dnia codziennego nie wspominając. Chciałem zapytać, na jakim etapie są te zamiary, które wyartykułowano w ubiegłym roku. Wówczas z tych informacji wynikało, że na przełomie sierpnia i września zostaną dokonane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Pytanie radnego (nie wiedzieć czemu) zdziwiło wiceprezydenta miasta Andrzeja Kacperka. - Pytanie poniekąd pozbawione jest ciągu logicznego - stwierdził. - Sam pan radny zauważył, że kwestia komunikacji z ul. Twardosławicką to 3 – 4 ostatnie tygodnie. Tego problemu od kilku lat nie było, ponieważ ul. Twardosławicka była skomunikowana. Oczywiście nie jeździły tam pojazdy komunikacji miejskiej, nie była to linia obsługiwana przez naszą spółkę, ale jeździł tam prywatny przewoźnik. Prawo pozwala każdemu prywatnemu przewoźnikowi, aby z dnia na dzień zrezygnował z prowadzonej działalności gospodarczej. Z taką sytuacją mamy w tej chwili do czynienia. Po wycofaniu się tego przedsiębiorcy zaczęliśmy analizować możliwości obsługi komunikacyjnej ul. Twardosławickiej i tych mieszkańców, którzy mieszkają za trasą A1. Na tę chwilę nie mamy technicznych możliwości, aby wykonywać tam usługi pojazdami komunikacji miejskiej. Ulice są nieprzystosowane do przejazdu autobusów, ponadto wysokość przejazdu nie pozwala na to, aby wjechał tam nasz pojazd, jest zbyt nisko, bo jest to jedynie przejazd techniczny (patrz zdjęcie - przyp red.). Nie ma możliwości, aby pojazdy komunikacji miejskiej mogły w rejonie ul. Twardosławickiej zawracać.


Wiceprezydent poinformował jednocześnie, że urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami niektórych gruntów w tym rejonie. Chodzi o wydzierżawienie niektórych terenów i stworzenie warunków do zawracania autobusów miejskich. Urzędnicy prowadzą też rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, aby możliwe było zawracanie przy samym wiadukcie.


Głos w sprawie Twardosławickiej i Zawodzia zabrał też prezes MZK w Piotrkowie Zbigniew Stankowski. - Osiągnęliśmy niesamowity sukces - zaczął. - Pamiętajmy jednak, że autobusy, które mogą przewozić 80 - 100 osób poruszają się po drogach powiatowych. Nie mamy ambicji, żeby wyręczać taksówki, mniejsze pojazdy, aby być komunikacją na drogach osiedlowych. Zespoły Zarządu Dróg i MZK cały czas pracują i analizują na bieżąco sytuację. Nie spodziewam się w tym roku, czy w przyszłym, żadnych rewolucyjnych zmian, które wprowadzimy przed wyborami i nagle w komunikacji miejskiej w Piotrkowie będzie 50 autobusów (dzisiaj jest 26). Zmiany, które będą wprowadzane to np. obsługa ul. Świerczowskiej czy Michałowskiej. Obsługa Twardosławickiej mogłaby się odbywać, gdybyśmy znaleźli miejsce do zawracania. Natomiast obsługa Malinowej i Energetyków to dwa główne tematy, które pojawiają się w ostatnim czasie. To również jest możliwe, bo możemy wydłużyć trasę linii nr 6 z Piomy, ale musimy mieć miejsce do zawracania. Dziś szukamy terenów, gdzie można byłoby wybudować pętlę – wyjaśniał Stankowski.

as


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dexter ~dexter (Gość)18.07.2014 12:22

O ciekawe kto ? Ktoś kto wejdzie na tydzień i zrezygnuje bo jak trzech będzie to raczej im się nie opyli nie?

30


yelonek ~yelonek (Gość)17.07.2014 18:36

Już jest trzech przewoźników chętnych aby obsługiwać linie na Twardosławicką

20


Tartu Tarturanga11.07.2014 10:02

"odpTartu" napisał(a):
Tartu może ty masz 3 auta na podwórku, ale nie każdego z mieszkańców Twardosławickiej stać na samochodzik


Nie mam podwórka bo mieszkam w bloku. Po mieście poruszam się na rowerze lub nogach - autem w wyjątkowych sytuacjach. Z komunikacji nie korzystam - bo syf, kiła i mogiła. Coś za coś mieszka się w czystej cichej okolicy ... ja za to mam pod oknami conocne libacje na placach zabaw, wrzeszczące dzieci, warkot samochodów spaliny - klientów focusa ( nie ma jak auta zaparkować ) itd itp ... uroki życia w blokowisku.
Macie przystanki na Wojska Polskiego i Słowackiego raptem 15 min do przystanku. Pewnie jakby była uruchomiona linia to dwie osoby na krzyż by jeździły.
Jeżdżę tam nie raz ro widzę jak tam żyją ludzie i co mają a co nie.
A niestety mamy takie czasy, że cała komunikacja publiczna w Polsce jest do d....

Komentarz był edytowany przez autora: 11.07.2014 10:04

03


odpTartu ~odpTartu (Gość)11.07.2014 09:42

Tartu może ty masz 3 auta na podwórku, ale nie każdego z mieszkańców Twardosławickiej stać na samochodzik

20


Anonimek ~Anonimek (Gość)11.07.2014 09:39

Jeśli nie mogą puścić mzki to niech puszczą chociaż jakieś busy. To jest paranoja, że nic z tym nie robią!

20


pytek ~pytek (Gość)10.07.2014 21:32

"yelonek" napisał(a):
~yelonek (Gość)
przedwczoraj, 20:07
prywatny przewoźnik wyjedzie na 2 tygodnie zabraknie na paliwo a o mówić na pensje i zus i tyle go będzie!!! takie linie miały powodzenie może kilka lat temu a nie teraz!!!To jest linie nierentowna, mzk też tu nie chce puścić auta tłumacząc że te strupy many nie przejadą, a czemu mzk nie posiada mniejszych aut???które spokojnie by sobie poradziły bez dofinansowania z urzędu miasta nie przeżyły by miesiąca!!!CZemu mzk puściło auto do świerczowa gd... Zobacz więcej


na temat mobilności MZK na pewno odpowie ktoś kompetentny z UM, ZDiUM lub MZK

20


Twardosławicka ~Twardosławicka (Gość)10.07.2014 15:59

Powinni coś w końcu z tym zrobić, bo na ul. Twardosławicką, ani na Zawodzie nic nie jeździ i żyjemy jak na pustyni. Mzk 1 też nie zatrzymuje się na parkingu przy Zawodzie. To jest chore! Niech puszczą chociaż więcej mzk, bo nawet dzieci nie mają jak dostać się do szkoły!

20


abc ~abc (Gość)09.07.2014 18:28

"Piotrkowianin" napisał(a):

A możesz pokazać jakieś zdjęcia tych pojazdów albo np. podać numery rejestracyjne do sprawdzenia na stronie Bezpieczny Autobus?


A co Ty się tak tym interesujesz?

21


Piotrkowianin Piotrkowianinranga09.07.2014 14:38

"Prywatny-przewoznik" napisał(a):
Mamy niskopodłogowe autobusy.

Jak tak, to przepraszam.

;)
A możesz pokazać jakieś zdjęcia tych pojazdów albo np. podać numery rejestracyjne do sprawdzenia na stronie Bezpieczny Autobus?

01


gooość ~gooość (Gość)09.07.2014 14:05

Niskopodłogowe Mercedes MB 100 rok produkcji 1994(trup), peugeot niskopodłogowy który juz jeździ na jakiejś śmiesznej linii i jeszcze dwie renówki starsze niż świat, życzę powodzenia!!!

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat