Chcą eliminować kopciuchy. W Piotrkowie na razie bez mandatów

ePiotrkow Środa, 13 listopada 201932 5084
Rozpoczął się sezon grzewczy. Straże miejskie oraz inne uprawnione organy prowadzą kontrole palenisk na terenach miast naszego regionu. Interwencje podejmowane są m.in. w oparciu o zgłoszenia od mieszkańców i z inicjatywy własnej strażników.
fot. pixabay

W Piotrkowie kontrole rozpoczęły się w połowie października. Dotychczas sprawdzono około 30 palenisk, ale nie wykryto nieprawidłowości. Nie nałożono więc żadnego mandatu. Jacek Hofman, komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej zapowiada kolejne wizyty w domach osób, które mogą palić niewłaściwymi materiałami. W tym sezonie do wykrywania nieprawidłowości ponownie używany będzie dron.


Od 1 października tomaszowska Straż Miejska przeprowadziła z kolei 31 kontroli palenisk. Tamtejsi strażnicy nałożyli 7 mandatów karnych. Okazuje się, że w pracy piotrkowskiej i tomaszowskiej straży miejskiej przydatna jest niekiedy aplikacja Airly, która na bieżąco dostarcza informacje na temat jakości powietrza.

 

Przypominamy, że za palenie odpadami może nam grozić pouczenie lub mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. W nieco bardziej ekstremalnych przypadkach sprawa może zostać nawet skierowana do sądu. Dzieje się tak najczęściej w sytuacjach, kiedy dochodzi do utrudniania pracy osobom kontrolującym paleniska. A co istotne, zgodnie z prawem, każdy z nas ma obowiązek wpuścić do domu każdego uprawnionego do przeprowadzenia kontroli.


Przypominamy, że właściwe do spalania są: węgiel, czyste drewno, kora, korek, czyste trociny, ścinki drewna, czysta tektura i papier.


Nie można spalać: plastikowych opakowań, opakowań typu TETRAPAK (np. opakowania po mleku), butelek PET, opon, wyrobów z gumy, resztek farb i rozpuszczalników, przepracowanych olejów, starych mebli, płyt wiórowych, odzieży, papieru z kolorowych magazynów, zanieczyszczonych papierów i tektury, drewnianych elementów pokrytych farbami czy impregnatami, podkładów kolejowych.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.11.2019 12:06

Nie wymagaj, żeby na takie coś wpaść to należy pomyśleć, a to tylko SM.

10


dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)13.11.2019 13:40

Skoro ludzie odpowiedzialni za prawo egzekwują prawo na zasadzie pouczeń to nie dziwię się, że skuteczność równa się zero. Szkoda, że my się zrzucamy na wypłaty dla tych ludzi.

82


gość ~gość (Gość)13.11.2019 18:38

Co z przewodniczacym ?

71


gość ~gość (Gość)13.11.2019 18:39

Mój sąsiad nigdy nie wystawił żółtych worków w dniu zbiórki odpadów z plastikami. Wiem bo widzę. Mam dwójkę małych dzieci i nie mogę otworzyć w domu okna,ani wystawić prania czy pościeli na balkon. Co robić? Nasłać na niego straż miejską? Nie chcę robić sobie wrogów bo mieszkam tu dopiero od dwóch, ale z drugiej strony żyć się nie da...

33


gość ~gość (Gość)14.11.2019 16:07

A może tak zacząć od eko opakowań zwrotnych czy wymiennych. Tak chyba najprościej ale może się mylę i bardziej się rozchodzi o nasze pieniądze a nie o ekologię

31


gość ~gość (Gość)14.11.2019 15:43

A co w zamian do ogrzewania bo gaz też już jest na cenzurowanym. A najwięksi truciciele m innym INDIE CHINY oni mogą truć na potęgę a u mas może kara za zapalenie zapałki

10


czym palić? ~czym palić? (Gość)13.11.2019 19:21

Nie można spalać: plastikowych opakowań, opakowań typu TETRAPAK (np. opakowania po mleku), butelek PET, opon, wyrobów z gumy, resztek farb i rozpuszczalników, przepracowanych olejów, starych mebli, płyt wiórowych, odzieży, papieru z kolorowych magazynów, zanieczyszczonych papierów i tektury, drewnianych elementów pokrytych farbami czy impregnatami, podkładów kolejowych..
wódą?wodą znaczy

22


gość ~gość (Gość)13.11.2019 19:18

Zapraszam około 7:00 na Żelazna 7 teren firmy kurierskiej. Jak sasiad z hurtowni budowlanej rozpala w piecu to przez godzinę mamy mgle w magazynie. Jak tak dalej pójdzie to na święta nie będziecie mieli swoich przesyłek bo nas zagazuje... oczywiście chyba dron straży miejskiej tutaj nie dolatuje... dodam tylko ze jest obecnie ciepło,a czym będzie palił jak będzie z -10?C?
Ale oczywiście walczymy ze smogiem.
Pozdrawiam Straż Miejska od Babci z Jajkami

62


gość ~gość (Gość)13.11.2019 17:24

A może zacznijcie też patrzeć na to co się dzieje na drogach? Za niektórymi samochodami to aż czarno.. Gdzie tu ekologia i dbanie o środowisko?

90


On ~On (Gość)13.11.2019 11:13

Urzędniczej głupoty ciąg dalszy jak widać a może by tak samoloty uziemić by nie latały bo trują jak węgiel. Moim zdaniem za długo wojny nie było wtedy wróciła by normalność

617


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat