Chcą, aby premier spełnił swoją obietnicę. Blokada DK12 w Sulejowie

Strefa FMRegion Środa, 14 października 2020117 12678
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanej blokadzie krajowej "dwunastki" w Sulejowie. Mieszkańcy mają dość uciążliwości i czekają na obiecywaną od lat drogę ekspresową S12. Ruch blokowali na tyle skutecznie, że w obu kierunkach tworzyły się potężne korki.

Ładuję galerię...

Blokadę drogi krajowej nr 12 zorganizowali przedstawiciele akcji S12 Natychmiast, która walczy o wybudowanie ekspresowej "dwunastki" na odcinku między Piotrkowem a Kozeninem. Uczestnicy przechodzili przez kilka minut przez przejścia dla pieszych ulokowane w centrum Sulejowa. - Jesteśmy tutaj, aby przypomnieć premierowi o danym słowie w lipcu, że droga będzie wpisana do harmonogramu. Do tej pory tak się nie stało. Ta droga była nam obiecana na wiecu w Piotrkowie Liczymy, że premier Morawiecki będzie człowiekiem honoru i zrealizuje obietnice. Proszę zobaczyć, jaka jest determinacja mieszkańców gminy Sulejów. Z tego, co wiem, korki ciągną się aż do Piotrkowa i za Radonię. My będziemy spać spokojnie dopiero wtedy, gdy ta droga powstanie. - mówi Jacek Zajączkowski z inicjatywy S12 Natychmiast. - To są tylko obietnice przy każdych kolejnych wyborach. I tak co kilka lat. A nasze życie przy tej drodze to prawdziwy dramat - dodaje uczestniczka środowego protestu.


Kierowcy, mimo że musieli liczyć się z utrudnieniami, popierali protestujących. - Zdecydowanie popieram, bo ciężarówek jeździ tutaj cała masa. Ta droga na odcinku między Piotrkowem a Kielcami jest przez to bardzo uciążliwa. Mieszkańcy z całą pewnością mają rację. Rozumiem ich i popieram - powiedział jeden z kierowców.


Zainteresował temat?

17

6


Komentarze (117)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_ben ~goœć_ben (Gość)16.10.2020 12:21

Nie byłem ale z rodziną popieramy budowę S 12, a tym co walczą chwała za zaangażowanie. W mojej ocenie budowa drogi obok Tomaszowa wiele nie poprawi bo i tak samochody jadące od Częstochowy czy Bełchatowa będą walić krótszą drogą na Sulejów.

82


Alan ~Alan (Gość)17.10.2020 06:50

Morawiecki tak jak Tusk to notoryczny kłamca oni są tacy sami PiS=PO=PSL=SLD!!!

30


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)16.10.2020 11:10

Bardzo dobrze, że burmistrz i radni tego zamieszania nie popierają. Choć jak widać po liczbie osób na blokadzie to zwolenników s12 jest baaaardzo mało. Stowarzyszenie powinno to przemyśleć i może zmienić nazwę na s74 natychmiast, bo to chyba będzie miało większe poparcie.

29


s74 natychmiast ~s74 natychmiast (Gość)14.10.2020 21:06

Mieszkańcy Kałku, Włodzimierzowa, Kłudzic, Witowa, Milejowca powinni zawiązać swoje stowarzyszenie i bronić się przed panem Zajączkowskim i jego manią na punkcie s12. Chce odsunąć od Poniatowa drogę i uprzykrzyć życie innym mieszkańcom gminy! Zamiast walczyć o to, żeby tereny gminy Sulejów były atrakcyjne, a nie przecięte S12, zasmrodzone, zniszczone. Nie chcemy tu S12. Władze gminy powinny walczyć o s74 dla dobra WSZYSTKICH mieszkańców gminy!

1827


arek ~arek (Gość)16.10.2020 20:30

była ciuchcia to zlikwidowały

20


arek ~arek (Gość)16.10.2020 20:28

była ciuchcia to zlikwidowały

20


epon ~epon (Gość)15.10.2020 12:03

Panie Jacku wielki szacunek

95


gość_lokals ~gość_lokals (Gość)15.10.2020 14:53

Na antenie Radia Łódź 24 września prof. Remigiusz Kozłowski spokojnie i rzeczowo, wyjaśniał dlaczego s12 w okolicach Sulejowa nie powstanie. Na stronie stowarzyszenia można tego wysłuchać i obejrzeć. Kto cierpliwy i chce naprawdę rozwiązania problemu zrozumie to, co specjalista powiedział. Ale pan Zajączkowski i spółka chyba tego nie zrobili i dalej biją pianę, choć specjalistami nie są.

312


Don Pedro ~Don Pedro (Gość)14.10.2020 23:03

Z tego co mi wiadomo, to winowajcą jest Stowarzyszenie Pracownia na rzecz wszystkich istot, bo nie były zaprojektowane przejścia dla wilka i rysia bodajże. Czy żyjemy w Bieszczadach? O wilkach nie słyszałem w tych rejonach, więc o co chodzi? ALbo sterowanie ręczne na polecenie albo ... sam już nie wiem. Życie ludzi ma większą wartość, a dla żabek, jeży itp. przejścia są zaprojektowane.

154


zorro ~zorro (Gość)14.10.2020 20:58

W 2011 r mieszkańcy gminy Sulejów odrzucili 8 (słownie osiem) wariantowych korytarzy drogi S12. Przestańcie teraz bić pianę .Tyle w temacie

206