Chcą Ronda Hutników Hortensji i Kary w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 16 października 202047 5107
Tablica z nazwą RONDO HUTNIKÓW HORTENSJI I KARY pojawiła się na nowym skrzyżowaniu okrężnym na Ryneczku. To oddolna inicjatywa grupy mieszkańców, którzy uważają, że trzeba docenić tych, którzy przez 130 lat pracowali w piotrkowskich hutach szkła.

W lipcowym Magazynie Magiel słuchacze wybrali dla tego ronda nazwę RYNECZEK, choć pojawiła się też propozycja „Piotrkowskich Hutników”.

Ostateczną decyzję podejmą jednak radni.

 

- Nadawanie nazw ulicom, placom, rondom to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Przygotowanie uchwały odbywa się na wniosek radnych, prezydenta czy mieszkańców. Jednak ostateczna decyzja zawsze należy do Rady Miasta. Dla nowego ronda żadnej propozycji nazwy jeszcze nie było - wyjaśnia Krzysztof Rudzki z Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu.


O sprawie pisaliśmy również tutaj!


Zainteresował temat?

12

3


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_daria ~gość_daria (Gość)21.10.2020 21:50

Rondo Macierewicz powinno być.Tak wszyscy na niego głosowali bo tak wiele zrobił dla naszego miasta ze aż wygrał.Podziekyjmy mu.

01


gość_uyt ~gość_uyt (Gość)17.10.2020 19:04

Nasi rodzice dziadkowie tam pracowali niech nazwa będzie nasza Piotrkowska naszych hut

21


tęczowy ~tęczowy (Gość)17.10.2020 16:34

My z kolegą chcemy, żeby było po europejsku. Najlepszą nazwą będzie rondo organizacji LGBT, rondo równości płci albo gender rondo.

13


Co to ma znaczyć! ~Co to ma znaczyć! (Gość)17.10.2020 12:58

Jak w ogóle ktoś śmiał wejść w kompetencje Szacownej Rady! Co za bezczelność! Ukarać takich. Co sobie myślą, że będą tu Radzie Miasta sugerować nazwy! Rada jest mądrzejsza i sama wie co jest potrzebne w tym mieście a co niepotrzebne!

41


gość_izkkskska ~gość_izkkskska (Gość)17.10.2020 10:48

Proponuję nazwę" rondo zniszczonego przemysłu szklarskiego w Piotrkowie tryb."

61


gość_piotrkowskihutnikszk ~gość_piotrkowskihutnikszk (Gość)17.10.2020 08:18

Piotrkowskich Hutników Szkła. Nie zapominajmy o Hucie "Feniks"!!!! Były huty szkła w P. Tr. ? Były? Warto upamiętnić tych ludzi oraz branży przemysłowej która BYŁA i dawała korzyści miastu i krajowi. A wracając do "Vitromy" to była fabryka pracująca na rzecz przemysłu szklarskiego, w tym na rzecz hut szkła. To dla wyjaśnienie. Nazwa "Piotrkowskich Hutników Szkła" upamiętniłaby i uhonorowała nie tylko pracowników "Kary" i "Hortensji", również "Feniks" i "Vitromy". Przecież "Pioma" obchodziła Dzień Górnika - "Barbórkę", a z kopalniami miała tylko taki związek, że była dla kopalń tylko i aż zakładem usługowym, fabryką wyposażenia, podobnie jak Vitroma dla hut szkła. Piotrkowskich Hutników Szkła!!!!

41


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)16.10.2020 23:19

Idziemy na rekord pod tym postem :)

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)16.10.2020 22:45

Uważam że to słuszna nazwa, mamy szanse na wspomnienie samej historii jak i ludzi którzy tam pracowali, głównie chodzi o młodych ludzi u których powinno się zaszczepić pewną świadomość odnośnie tego że nasze miasto kiedyś było jednym z największych producentów w kraju wyrobów szklanych

30


gość_dcdc ~gość_dcdc (Gość)16.10.2020 18:36

Upamiętnić najbardziej zasłużonych milicjantów! Proponuję rondo Johna Dziemdziory.

45


gość_przebywali w hali ~gość_przebywali w hali (Gość)16.10.2020 22:13

Przecież jest już ulica Hutnicza, Szklarska, Odlewnicza... To zawsze będzie Ryneczek. Żadna inna nazwa się nie przyjmie. W tym miejscu nie było huty. Była właśnie przy Hutniczej. Nowa moda inicjatyw z kosmosu. Takie czasy.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat