Centrum logistyczne Zalando w Głuchowie otwarte. Już pracuje tam wielu mieszkańców naszego regionu

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 20 lutego 202037 26718
Powierzchnię aż 18 boisk piłkarskich ma oficjalnie otwarte dzisiaj centrum logistyczne Zalando w Głuchowie. W tej chwili pracuje tam ok. 1200 osób, w tym wiele z terenu powiatu piotrkowskiego. Docelowo zatrudnionych zostanie tam 2,5 tysiąca pracowników.

Ładuję galerię...

Obiekt o powierzchni 130 tysięcy m2 powstał w niecałe dwa lata. Będą stamtąd wysyłane artykuły zamówione przez przede wszystkim przez klientów z Polski, Niemiec, Czech, Austrii.

 

Liczby rzeczywiście robią wrażenie, wystarczy wspomnieć, że na terenie obiektu znajduje się ponad 20 km dróg transportowych. Tysiące skrzyń i miliony artykułów, które są sortowane i pakowane przy pomocy w pełni zautomatyzowanych taśm - powiedział Sławek Rogala, dyrektor zakładu.

 

Jak podkreślali przedstawiciele firmy, która będzie dostarczać przesyłki do klientów, lokalizacja tego obiektu daje przewagę logistyczną, co pozwoli dotrzeć do każdego miejsca w Polsce jeszcze szybciej.

 

Cały proces jest prosty, klient zamawia coś przez stronę Zalando, jego zamówienie trafia do magazynowego systemu. Moi koledzy i koleżanki pobierają towar, który następnie jest przesyłany do działu pakowania. Klienci mogą oczywiście zamówić kilka sztuk, a my dbając o ekologię, spakujemy to do jednego kartonu. Później każda paczka jest przepuszczana przez maszynę, która nakleja etykietę adresową. Taka etykieta znajduje się oczywiście w systemie DHL Express, kurierzy pobierają taką paczkę i dostarczają ją do klienta - dodaje - dodaje Andrzej Stoiński, dyrektor Centrum Logistycznego od strony firmy DHL.

 

To największy tego typu obiekt na terenie gminy Tuszyn.

 

Wpływy z tytułu podatku od nieruchomości od tego jednego podmiotu przewyższają kwotę, zasilającą budżet gminy wpłacaną przez wszystkich przedsiębiorców, działających na terenie gminy. Najpierw musieliśmy jednak powalczyć o tę inwestycję, podczas projektowania autostrady A1 ktoś zapomniał o zjeździe, przez sześć lat o niego zabiegaliśmy. Ponadto niebawem powstanie też rondo za ok. 10 milionów złotych, dzięki tym inwestycjom będziemy mogli zaproponować kolejnym inwestorom ok. 200 ha terenów - podsumowuje Witold Małecki, burmistrz Tuszyna.

 

Centrum logistyczne Zalando będzie czynne przez 7 dni w tygodniu, a zatrudnieni tam będą pracować na dwie zmiany.

 


Zainteresował temat?

5

8


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.03.2020 10:20

W Piotrkowie jest jakiś dziwny układ. Mimo, że wokół powstają różne miejsca pracy - Radomsko, Bełchatów, Tomaszów to w Piotrkowie NIC. Zero. Czy nie jest to sztucznie ubity rynek pracy pod zakłady, które są obecnie? Stawiam tezę. To jest niemalże niemożliwe, żeby przy takim usytuowaniu jakie jest w Piotrkowie z dostępem do dróg i kolei nie było ŻADNEGO ZAINTERESOWANEGO INWESTORA? Może ktoś blokuje ten rynek pracy, żeby się nie rozwijał?

40


olgier skoczylas ~olgier skoczylas (Gość)23.02.2020 11:08

a nie boją się koronawirusa? bo skąd te ciuchy i inne rzeczy będą?

81


gość ~gość (Gość)21.02.2020 22:45

Pracuje tam już niemal rok przez 5 dni w tygodniu po 8 godzin i jakoś mnie nie zwolnili.. I żadnych wymyślonych pretensji o dyspozycyjność nie było.. Więc jak komuś się nie chce pracować to za wygląd tam nie płacą.

72


DHL ka ~DHL ka (Gość)21.02.2020 19:37

Jak ktoś nie chce pracować to wiecznie narzeka na coś. Jest przynajmniej dyscyplina i za byle co nie zwalniają. Jedno z normalnych miejsc pracy i płacy na okolice. Komu nie odpowiada to do biedry na kasę

57


gość ~gość (Gość)21.02.2020 08:18

Dobrze, że chociaż w okolicy powstają nowe miejsca pracy. Ba na Piotrków nie ma co liczyć :(

200


gość ~gość (Gość)21.02.2020 17:29

Zalando - czytaj obóz pracy. Pewnie, że można robić po 8h dziennie i pięć dni w tygodniu. Ale tylko przez miesiąc. Później Cię zwolnią za brak dyspozycyjności.

112


gość ~gość (Gość)21.02.2020 11:23

Właśnie tam w ZALANDO pracuje się 8 godzin 5 dni w tygodniu.. Za pracujący weekend są dni wolne w tygodniu... A kto nie chce pracować w weekend to robi od poniedziałku do piątku po 8 godzin.. Jak się chce można przychodzić na nadgodziny jak tylko są.

46


gość ~gość (Gość)21.02.2020 11:19

Co z tego że IKEA ma bocznicę jak od dawna nic już koleją nie jezdzi

50


gość ~gość (Gość)21.02.2020 10:11

Jest jeszcze gdzieś praca po 8h dziennie od pon do pt czy wszędzie już tylko obozy?

150


gość ~gość (Gość)21.02.2020 09:03

Poszłabym tam do roboty ale tak bez umowy o prace.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat