ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Centrum logistyczne - co to jest? Jak optymalnie wykorzystać hale logistyczne?

Wtorek, 01 września 2020 388
Hale logistyczne mają ogromne znaczenie we współczesnym biznesie. Muszą przy tym spełniać określone wymagania, by pełniły swą rolę. Niezależnie od tego, jaki towar jest w nich przechowywany, jego przyjmowanie, układanie, magazynowanie i wydawanie musi być efektywne. Czas to pieniądz. W nowoczesnym parku logistycznym nie ma miejsca na jego marnotrawienie.

 

Czym jest centrum logistyczne?

 

Centrum logistyczne to ogromna przestrzeń, w której przechowuje się różnorodne produkty. Należy w nim zadbać o odpowiednie oznakowanie każdego towaru i zabezpieczenie go przed wszystkimi czynnikami, które mogłyby go uszkodzić. Chodzi nie tylko o uszkodzenia mechaniczne. Liczy się także odpowiednia temperatura, wilgotność i wentylacja.

Budowa parku logistycznego nie musi zajmować wiele czasu mimo ogromnej kubatury tego typu obiektów. Coraz większym powodzeniem cieszą się konstrukcje stalowe wykonywane z gotowych elementów. Dzięki nowoczesnej technologii stalową halę logistyczną można wykonać niemal w dowolnych rozmiarach i kształtach.

 

Hale logistyczne i magazynowe muszą znajdować się w odpowiedniej lokalizacji.

 

Parki logistyczne to świetny pomysł na inwestycję. Nawet, jeśli nie planujesz wykorzystać ich na własne potrzeby, gotową halę logistyczną możesz z powodzeniem wynająć. Warto mieć to na uwadze już na etapie wyboru działki, na której ma powstać centrum logistyczne z prawdziwego zdarzenia.

Największe zainteresowanie wzbudzają zawsze hale logistyczne i magazynowe usytuowane w miastach. Nawet, jeśli znajdują się na obrzeżach, mogą zapewnić łatwą dystrybucję dóbr. W przyszłości z powodzeniem można także zmienić ich przeznaczenie. Jeśli dysponujesz działką bliżej terenów wiejskich, siłą rzeczy udany przepływ towarów pomiędzy magazynem a sklepem może być trudniejszy. Wszystko zależy oczywiście od infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy.

 

Dobrze wyposaż halę logistyczną, by usprawnić wykonywaną w niej pracę.

 

W tym miejscu warto wspomnieć o możliwości automatyzacji hal logistycznych i magazynowych. W dobrym centrum logistycznym zazwyczaj dba się o odpowiednie rozplanowanie poszczególnych sekcji, by przyspieszyć transport towarów. Tymczasem stosując automatyczne systemy wysokiego składowania można lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i ograniczyć czas potrzebny na transport do absolutnego minimum.

W parku logistycznym możesz także korzystać z odnawialnych źródeł energii, co wyraźnie ograniczy koszty utrzymania. Nie zapominaj także o technologiach informatycznych. Twoja hala logistyczna musi mieć zapewnioną skuteczną ochronę zgodną ze współczesnymi standardami.

 

Budowę hali logistycznej najlepiej jest powierzyć generalnemu wykonawcy.

 

Park logistyczny to prawdziwe wyzwanie zarówno dla architektów, jak i ekip budowlanych. Dlatego przy budowie własnej hali dobrze jest mieć przy sobie generalnego wykonawcę. W ten sposób zapewnisz sobie wsparcie świetnych fachowców, którzy mają doświadczenie we wzajemnej współpracy. Jedno centrum decyzyjne zapewni najwyższą jakość Twojego parku logistycznego i oszczędzi Ci nerwów związanych ze stawianiem tak ważnego obiektu.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat