Centralna siedziba GDDKiA w Piotrkowie Trybunalskim?

ePiotrkow Wtorek, 21 maja 201953 7231
Taki pomysł przedstawili podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele partii Wiosna. To część Europejskiego Programu dla Łódzkiego, który politycy tego ugrupowania chcieliby wprowadzić. Dlaczego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miałaby mieścić się w trybunalskim grodzie?
Fot. Ł. Michalczyk

- Chcielibyśmy żeby Piotrków Trybunalski wrócił do pierwszej ligi miast, które mają w Polsce kluczowe znaczenie. Idąc za naszym programem deglomeracji i przenoszenia najważniejszych urzędów w Polsce, chcielibyśmy przenieść do Piotrkowa Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dzięki temu to miasto miałoby szansę stać się centrum handlowo - logistycznym kraju. Piotrków znajduje się na skrzyżowaniu dwóch autostrad, a to pozwalałoby na skuteczne rozwiązywanie problemów wykluczenia komunikacyjnego oraz kwestii dróg, które w Polsce nie wszędzie są odpowiednio doinwestowane. Czasami remonty czy plany inwestycyjne ich dotyczące stoją w miejscu. To dlatego, że firmy, które dbają o drogi, ale i sami ich zarządcy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego jak ważna w tym zarządzaniu jest polityka regionalna - mówił Krzysztof Gawkowski, sekretarz Zarządu Wiosny.

 

Przedstawiciele Wiosny podkreślali również, że bardzo ważne jest to by zdecydowanie więcej unijnych pieniędzy trafiało na lokalny rynek. Podczas spotkania lokalizacja na mapie Polski Piotrkowa Trybunalskiego została określona jako "żyła złota", której potencjał koniecznie trzeba wykorzystać do rozwoju.

 

Europejski Program dla Łódzkiego zakłada też stworzenie nowych połączeń kolejowych, które pozwolą dojechać do stolicy regionu czy do Warszawy z każdego miejsca województwa łódzkiego. Politycy Wiosny zapowiadają, że będą się w najbliższych dniach starać o to, by jak najwięcej Polaków zdecydowało się na czynny udział w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.


Zainteresował temat?

6

9


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

LATO ~LATO (Gość)21.05.2019 17:48

Całe szczęście, że wiosna kończy się w CZERWCU!!!!

101


gość ~gość (Gość)22.05.2019 11:44

Najwieksze zlo dla Polski to Kaczynski

13


mgła rozpylona ~mgła rozpylona (Gość)22.05.2019 09:05

Antek chciał przenosić do Piotrkowa Trybunał Stanu. Miłośnicy PiS-u na jakim etapie są te przenosiny, że rechoczeta z wiosennych ludków?

52


może kiedyś ~może kiedyś (Gość)21.05.2019 23:37

Wiosna wiosna ach że ty. Zakłamanie i nic więcej . Napisanie do liderów równa się z automatyczną odpowiedzią WESPRZYJ .

61


borys1 ~borys1 (Gość)21.05.2019 22:17

NASA w Piotrkowie. Więcej pomysłów, więcej p....

70


gość ~gość (Gość)21.05.2019 22:17

Jakoś niewielu tych wiosennych kolesi. Patrząc na panie, to już wczesna jesień. Kolejna porażka.

102


gość ~gość (Gość)21.05.2019 21:06

Dobre na co nam GDDKiA jak i tak Piotrkow jest dziura którą każdy omija trasa a zaraz bez ich siedziby autostradą a magazyny to wszystko po za granicami Piotrkowa.

70


gość ~gość (Gość)21.05.2019 20:30

Wiosna kolejny sztuczny i wypromowany twór polityczny jak. Palikot,LPR,Unia Wolności, PO...

171


DOŚWIADCZONY DROGOWIEC ~DOŚWIADCZONY DROGOWIEC (Gość)21.05.2019 21:05

Miałem tą partię za trochę mądrzejszą- słuchając kiedyś "na Żywo" wypowiedzi Pana Biedronia. Ale takie jak to powyżej - bezsensowne hasełka - zmniejszają w znacznym stopniu powagę tej partii.Jeszcze tylko utwórzmy w Witowie , bo leży na przedłużeniu naszego pasa startowego zlokalizowanego na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej - - CENTRUM BADAŃ KOSMICZNYCH - i nasz Powiat Piotrkowski stanie się sławny na całym świecie.....
Szkoda,że jeden z najlepszych piotrkowskich PSYCHIATRÓW już nie żyje.Miałby nowych pacjentów.

100


min. Istrant ~min. Istrant (Gość)21.05.2019 20:56

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jeśli GDDKiA będzie przeniesiona do Piotrkowa, to w krótkim czasie zbankrutuje. Tu wszystko bankrutuje. Piotrków, to Jonasz naszego kraju.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat