Caritas zbiera na tornistry

ePiotrkowRegion Niedziela, 26 lipca 202011 1253
W niedzielę, 26 lipca, we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji "Tornister pełen uśmiechów". Zachęcamy do hojnego wsparcia. Datki można przekazać również poprzez platformę pomocową Caritas Archidiecezji Łódzkiej: http://dobromat24.pl/produkt/tornister-pelen-usmiechow/.
fot. Caritas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wsparcia dzieci i młodzieży, którzy potrzebują naszej pomocy u progu nowego roku szkolnego. Po raz 12. rusza akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Zwykle Caritas prosiła o wypełnienie pustych tornistrów artykułami szkolnymi i przekazywała je potrzebującym pomocy dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej, albo wysyłała artykuły szkolne dzieciom na Wschodzie. Tylko zeszłym roku dzieci z diecezji pińskiej na Białorusi otrzymały ponad 20 tysięcy różnych artykułów szkolnych o łącznej masie 1,5 tony i wartości prawie 100 tysięcy złotych. W poprzednich latach wierni archidiecezji łódzkiej przygotowywali w wakacje około tysiąca wyprawek szkolnych. W tym roku, w odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, akcja została rozszerzona o działania związane ze wsparciem w zakresie dostępu dzieci do nauki zdalnej. Ze względów bezpieczeństwa do parafii nie trafią tornistry do wypełnienia, ani nie będą zbierane wyprawki szkolne. W zamian za to łódzka Caritas prosi o wsparcie finansowe akcji.

 

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej i decyzji o powrocie uczniów do szkół, zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup wyprawek szkolnych lub zakup sprzętu i usług wspomagających naukę zdalną. W czasie trwającej epidemii z pomocy Caritas Archidiecezji Łódzkiej skorzystało w ten sposób kilku uczniów, którzy otrzymali ufundowane przez darczyńców tablety i laptopy. Caritas pomogła również w zabezpieczeniu dostępu do Internetu.

Okazją do finansowego wsparcia akcji „Tornister pełen uśmiechów” jest organizowana we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej zbiórka do puszek, w niedzielę, 26 lipca 2020 roku. Akcję można też wspierać poprzez bezpośrednie wpłaty do Caritas, których można dokonywać poprzez platformę pomocową w Internecie pod adresem www.dobromat24.pl, poprzez aplikację mobilną Caritas lub na rachunek bankowy: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077, z dopiskiem: Tornister pełen uśmiechów 2020.

 

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas w Polsce nieprzerwanie od 2009 roku. Od tego czasu Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przekazały dzieciom w całej Polsce ponad 170 tysięcy wyprawek szkolnych. W tym roku, w ramach partnerstwa z Fundacją Pro Caritate, Caritas Polska pozyskała już na ten cel ponad 300 laptopów, które jeszcze w lipcu zostaną przekazane do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez diecezjalne Caritas. Tam dzieci nie tylko będą mogły korzystać z komputerów na miejscu, ale także wypożyczać sprzęt do nauki zdalnej.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kosia ~kosia (Gość)27.07.2020 12:20

I tylko daj i daj.--- 500+, 300 wyprawka do szkoły /-- laptopy, tablety-- wprawdzie wypożyczone na czas pandemii / i jeszcze mało, a gwiazdki z nieba nie trzeba????

11


Pan_kolega ~Pan_kolega (Gość)27.07.2020 23:36

Trolle przemówiły.

00


gość ~gość (Gość)26.07.2020 18:02

Na Caritas to nie dam. Tam 70% pieniędzy i rzeczy ginie. Nie ma żadnej kontroli nad tym. Wiem bo znajomy co tam działał mi opowiadał

82


gość ~gość (Gość)27.07.2020 10:51

Ja daję tylko za pieniądze

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat