Caritas organizuje zbiórkę żywności

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 03 grudnia 20193 922
Kolejną zbiórkę żywności organizuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W ramach akcji w 105 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, POLOmarket czy Kaufland, ale również w mniejszych sieciach handlowych, staną wolontariusze, którzy będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Zbiórka odbędzie się 6 i 7 grudnia.
fot. pixabay.com

Najbardziej potrzebne są m.in. herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

 

W poprzedniej zbiórce żywności organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej udało się zgromadzić 18 ton żywności. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla ponad 2 tysięcy osób.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

A kiedy zrobią rondo sulejowskie ~A kiedy zrobią rondo sulejowskie (Gość)04.12.2019 18:06

Gdybym dał na każdy szczytny cel 1 zł,umarłbym z głodu,ludzie przecież te fundacje się utrzymują z tych datków i to raczej nieżle,takie mam zdanie.

10


j23 ~j23 (Gość)04.12.2019 14:10

Na Caritas nie dam ani złotówki. WOŚP Owsiaka zawsze wspieram.

30


smok wawelski ~smok wawelski (Gość)04.12.2019 10:45

Przecież dostali zwrot premii od rządu,powinno wystarczyć

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat