Całe rodziny pływały w Piotrkowie

Strefa FM Poniedziałek, 03 czerwca 20191 3781
Około 160 osób wzięło udział w V Piotrkowskiej Familiadzie Pływackiej, która odbyła się w sobotę w pływalni przy ul. Belzackiej. Uczestnicy brali udział w konkurencjach indywidualnych, jak i rodzinnych. Jak co roku, organizatorzy zadbali również o wprowadzenie jednego nowego elementu do zabawy.

Ładuję galerię...

- Poprzez Familiadę Pływacką chcemy popularyzować pływanie oraz poprawiać bezpieczeństwa nad wodą. Ta edycja jest dla nas wyjątkowa, ponieważ to nasz jubileusz. Tradycyjnie wprowadziliśmy jedną nową konkurencję. W tym roku jest to pływanie 5x50 metrów, podczas którego uczestnicy muszą wykorzystać sprzęt ratowniczy.- powiedział Leszek Ciechanowski, prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim- Bardzo się cieszę, bo z roku na rok zainteresowanie imprezą jest coraz większe. Widać, że dzieciaki coraz więcej trenują i są tego efekty. -dodaje organizator.

 

Do udziału w Familiadzie Pływackiej zaangażowały się osoby w różnym wieku. Startowali zarówno 5-latkowie, jak i osoby, które ukończyły 70 lat.- Ja rywalizowałem w kategorii rocznika 2004. Udało mi się zająć 2. miejsce z czasem 32 sekund. Biorę już 3. raz udział w  Familiadzie i muszę przyznać, że jest coraz trudniej. Widać, że zdecydowanie więcej osób trenuje pływanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również uda mi się wystartować, bo poza tym, że mogę popływać to jeszcze bardzo dobrze się bawię - powiedział Bartek.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

To fakt! ~To fakt! (Gość)09.06.2019 22:06

W Piotrkowie bardzo dużo rodzin pływa...

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat