Cała drużyna Piotrcovii objęta kwarantanną

MKS Piotrcovia Czwartek, 01 października 20200 4862
Do 7 października szczypiornistki Piotrcovii będą przebywać na przymusowej kwarantannie. To efekt pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jednej z piłkarek Eurobudu JKS Jarosław - ostatniego rywala, z jakim zmierzyła się piotrkowska drużyna w rozgrywkach ligowych. Superliga wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.
fot. Radomir Illinicz, MKS Piotrcovia - JKS Jarosław

Superliga Sp. z o.o. informuje, że u jednej z zawodniczek został stwierdzony przypadek koronawirusa. Dodatni wynik na SARS-CoV-2, wykryto w trakcie przebywania zawodniczki na zgrupowaniu kadry B Reprezentacji Polski.

 

Zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów u zarażonej zawodniczki, decyzją Komisarza Ligi, zawodniczki oraz trenerzy JKS Jarosław i MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski zostali poddani kwarantannie. Kwarantanną zostali również objęci wszyscy, którzy mieli styczność z zawodniczką.

 

Superliga sp. z o.o. oraz kluby pozostają w stałym kontakcie z przedstawicielami inspektoratów sanitarnych, a dalsze decyzje, w tym o powrocie do treningów, będą podejmowanie po badaniach osób objętych kwarantanną. 

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

- Sztab i ja czujemy się dobrze, a co najważniejsze dziewczyny też czują się dobrze. Są obecnie pozamykane w domach niestety i pogrupowały się po 2-3, żeby nie zarazić ewentualnie swoich domowników. Przyjęliśmy ten fakt ciężko, bo byliśmy w dobrej dyspozycji, dobrze nam się grało i liczyliśmy, że będziemy dalej mogli kontynuować ligę, a niestety zostaliśmy do 7 października zamknięci w domach bez możliwości trenowania - komentuje sytuację Krzysztof Przybylski, trener Piotrcovii.

 

Drużyna Piotrcovii przerwała treningi, a do wspólnych zajęć będzie mogła powrócić najprawdopodobniej 7 października. W związku z tym pod znakiem zapytania staje zaplanowany na 11 października mecz z KPR-em Gminy Kobierzyce i wiele wskazuje na to, że zostanie on przełożony na inny termin.

 

- Prezes stara się, aby badania były przeprowadzone jak najszybciej i żebyśmy mogli wrócić do trenowania, ale pewnie będzie to trudne. Jeśli powrócimy do zajęć 7 czy 8 października to mecz będzie trzeba przełożyć. Gdyby udało się rozpocząć treningi od poniedziałku (5 października) to mam nadzieję, że spotkanie uda się rozegrać normalnie - mówi szkoleniowiec piotrkowskiej drużyny. 

 

W związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u zawodniczki JKS-u odwołano również zgrupowanie narodowej kadry B, na które powołano 5 szczypiornistek Piotrcovii. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat