Cała Polska od soboty strefą czerwoną

ePiotrkow Piątek, 23 października 202086 6138
Cała Polska od soboty strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od IV do VIII w trybie zdalnym - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Restauracje, bary i puby będą zamknięte. Wszystko wskazuje na to, że od soboty będziemy mieć mały lockdown.

Szef rządu poinformował na konferencji prasowej, że cała Polska od soboty staje się strefą czerwoną. "Wszystkie te zasady, do których przyzwyczaili się ci mieszkańcy, którzy w strefie czerwonej żyją, mieszkają, pracują, uczą się, obowiązują na terytorium całej Rzeczpospolitej" - podkreślił Morawiecki.

 

Ponadto, jak poinformował premier, zajęcia w szkołach podstawowych w klasach IV - VIII będą odbywały się zdalnie po to, żeby zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w środkach komunikacji publicznej.

 

Od soboty wejdą też w życie inne obostrzenia. Restauracje, bary i puby będą zamknięte, zamówienia będzie można składać tylko na wynos. - Wiem, że jest to bardzo trudna wiadomość, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca, gdzie często dochodzi do zakażeń - mówił premier podczas piątkowej konferencji. 

 

Nowe obostrzenia mają obowiązywać (na razie) przez 2 tygodnie.  

 

 


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (86)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tinka ~gość_tinka (Gość)23.10.2020 13:14

Ja i tak nie zamknę swojej pizzeri choćby nie wiem co.

70


gość_pcv ~gość_pcv (Gość)23.10.2020 13:10

Dać maski z filcu będzie się lepiej oddychało

21


gość_ggg ~gość_ggg (Gość)23.10.2020 12:31

A wystarczyło by 12 sąsiadów i po problemie albo 2 szumowskich

04


epe ~epe (Gość)23.10.2020 11:56

dobra fota ;)

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat