COVID-19: W Polsce prawie 15 tys. nowych zakażeń. Ile w Łódzkiem?

ePiotrkowŁódzkie Środa, 07 kwietnia 202135 2831
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 1093 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 20 osób, 4 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 1122 ozdrowieńców.
fot.: pixabay

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 42, a w powiecie piotrkowskim 47 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 541 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 6140.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 

 

W całej Polsce jest 14 910 kolejnych chorych na COVID-19.


Zainteresował temat?

0

6


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

arleta ~arleta (Gość)07.04.2021 13:35

No cóż. Prezydent Chojniak nie jest zaintereoiwany w tworzeniu dodatkowych punktów szczepień. Uwaza ze to sprawa słuzby zdrowia. Moja znajoma otrzymała taka informacje dzis z UM.A tak mu zawsze lezało dobro Piotrkowian na sercu!

54


Ggghh ~Ggghh (Gość)07.04.2021 19:38

Ilu już ludzi ma dość tego zakłamania teleporadami tylko nekrologi można czytać

50


Plandemia w Brazylii ~Plandemia w Brazylii (Gość)08.04.2021 11:33

Prezydent też robił sobie jaja z covida, podobnie jak tutaj jakieś pandy i misie...
- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się w Brazylii - przyznał prezydent Jair Bolsonaro, nawiązując w środę do wtorkowych danych. Przemawiał na uroczystości objęcia stanowiska przez nowego dyrektora słynnej brazylijsko-paragwajskiej zapory wodnej Itaipu, generała Joao Ferreiry.
Media, cytując fragmenty wystąpienia Bolsonaro, odnotowują pozytywną zmianę w jego podejściu do pandemii, która dotknęła Brazylię mocniej niż pozostałe kraje kontynentu. Przypominają jednocześnie, że do niedawna w swych licznych wypowiedziach na ten temat, prezydent pomniejszał zagrożenie ze strony COVID-19.
- Nie będziemy płakać nad rozlanym mlekiem – powiedział szef państwa, dodając, że "pandemia jest częściowo wykorzystywana politycznie, ale nie do walki z wirusem, lecz do prób obalenia prezydenta przez atakowanie jego postawy wobec pandemii". - W jakim kraju ludzie nie umierają na koronawirusa? Niestety ludzie umierają wszędzie, ale chcemy zmniejszyć to zagrożenie – dodał Bolsonaro.
Wyraził przekonanie, że wkrótce powstanie skuteczny lek na koronawirusa, który mógłby zapisywać pacjentowi każdy lekarz. - Mam pewność, że wkrótce pojawi się na świecie remedium na COVID-19 - stwierdził.
Bolsonaro potwierdził ponownie, że niedługo – po zatwierdzeniu przez władze sanitarne - szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie szeroko dostępna dla Brazylijczyków. Jednocześnie ponowił swój apel o "nie demonizowanie" różnych innych leków na koronawirusa, które "mógłby zapisywać każdy lekarz".

12


dsa ~dsa (Gość)07.04.2021 11:54

a gdzie leczenie np ,amamntadyna ? czy tylko szczepienie ,tlen ,respirator i ,,,,,,

62


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)07.04.2021 22:31

Szczepionka AstraZeneca
. Europejska Agencja Leków konsekwentnie twierdzi, że korzyści z jej stosowania przewyższają ryzyko działań niepożądanych...
Dla kogo te korzyści? Pewnie dla tych, którym coś tam zakrzepnie.

72


Hhhhhhjj ~Hhhhhhjj (Gość)07.04.2021 21:25

Może ktoś w końcu zainteresuje się kasierkami w sklepach bo one są tak samo narażone na covida o wszystkim się mówi tylko o nich się nie wspomina

50


ekspert wirusolog ~ekspert wirusolog (Gość)07.04.2021 13:46

Lockdown przedłużony. Na jak długo? Przemęczymy się z nim do zimy, a w zimie zobaczymy.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat