COVID-19: Nowe zakażenia w Łódzkiem

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 22 maja 20216 2260
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 1 516 kolejnych chorych na COVID-19.   W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 122 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 9 osób, 2 z nich nie posiadały chorób współistniejących. Mamy też 342 ozdrowieńców.
fot. pixabay.com

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 3, a w powiecie piotrkowskim 8 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 271 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 4430.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.05.2021 15:06

Nowe określenie wymyślone przez pana ministra Niedzielskiego.
DEFICYT ZDROWOTNY. Żartowniś z pana ministra.
...Niedzielski: wychodząc z covidu mamy do czynienia z pewnym deficytem zdrowotnym
W audycji w RMF FM przywołano wypowiedzi onkologów, którzy oceniają obecną sytuację jako krytyczną i wskazują, że liczba nowych diagnoz chorób onkologicznych może wzrosnąć. W tym kontekście minister został zapytany, czy widzi widmo zapchania się systemu służby zdrowia, tym razem z powodu walki z rakiem, odpowiedział, że "widzi takie ryzyko i nie tylko w odniesieniu do chorób onkologicznych".
Na pewno wychodząc z covidu mamy do czynienia z pewnym deficytem zdrowotnym, który wynika z ograniczenia dostępności leczenia, bo to ograniczenie leczenia wynikało z bardzo wielu przyczyn - to nie zawsze była kwestia zamknięcia danego zakresu leczniczego, to czasem były też lęki pacjentów - szczególnie na początku pandemii - że nie wiadomo z czym mamy do czynienia i było takie poczucie, że lepiej zostać w domu - mówił Niedzielski...
Na końcu pan minister zwala winę na ludzi, a przecież to ukochana władza zamknęła przychodnie i niekonstytucyjnym rozporządzeniem wprowadziła lockdown.

30


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.05.2021 14:50

Garść dobrych wiadomości.
Taka ciekawostka, wiedzieliście co niektórzy?
...Non-responders to osoby, które po szczepieniu przeciw COVID-19 nie wytworzyły przeciwciał, a tym samym nie zyskały odporności na koronawirusa. W tej grupie może być nawet 10 proc. populacji. Czy takie osoby będą się szczepić jeszcze raz? Ministerstwo Zdrowia komentuje...
Rozumiem że można i pięć razy przyjąć szczepionkę i kaszanka.
...Wystarczy jeden dyżur w miesiącu na oddziale covidowym, jeden kontakt z pacjentem i do kieszeni lekarza wpada dodatkowe 15 tys. zł. To efekt polecenia ministra zdrowia, które zaczęło obowiązywać 1 listopada. Tylko do końca marca w całym kraju na dodatki przeznaczono ponad 4 mld zł. - Niektórzy lekarze cwaniakują, są roszczeniowi i skaczą między jednym szpitalem, a drugim. Tu dyżur, tam dyżur covidowy, bo takie dodatki mogą dostać w kilku szpitalach w miesiącu. Nikt tego nie kontroluje, a publiczne pieniądze, pod szczytnym hasłem walki z pandemią, są wożone niemalże taczkami - alarmują dyrektorzy szpitali...
Jest sposób na pielęgnowanie "pandemii"? Jest. Poprzedni minister zdrowia też wspomagał tych na "covidowym froncie", a przy okazji jakby wspomógł parę biznesów respiratorowych, maseczkowych czy rękawiczkowych, i bynajmniej nie robił tego w "białych".
Miłej niedzieli.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat