COVID-19: Niemal 9 tysięcy nowych zakażeń w Polsce

ePiotrkowŁódzkie Środa, 28 kwietnia 202116 2070
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia W całej Polsce jest 8 895 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 670 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 45 osób, 2 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 519 ozdrowieńców.
fot. pixabay.com / coyot

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 11, a w powiecie piotrkowskim 16 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 518 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 5580.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

paszport covidowy ~paszport covidowy (Gość)29.04.2021 07:22

Za normalnym życiem, tym sprzed pandemii, marzy cała Europa. W Unii Europejskiej jest pomysł na tak zwane paszporty covidowe. Ostatecznie decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma, ale jest presja. Niektóre kraje, jak Dania, wprowadziły u siebie wewnętrzne korona paszporty.

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.04.2021 22:08

Przepraszam że będę pisał poważnie proszę państwa moderatorów o konieczności wypuszczenia tego komentarza czy ludzie widzieli co wczoraj zrobił pan Robert Biedron będzie popierał pis w sprawie tej pomocy z Unii Europejskiej, a to jest prosta droga do podatku katastralnego kochani czy ktoś jest homoseksualny, czy hetero przecież każdy MUSI GDZIEŚ TAM MIESZKAĆ a podejrzewam że większość nie stać płacić i kredyty i taki podatek ludzie nie dajcie się wodzic BO WIDZICIE JAK ONI SIĘ DOGADUJA! !!!!

10


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)28.04.2021 12:33

...Nieoczekiwanie częste" powikłanie po COVID-19. Skutkiem porażenie kończyn. To ATM...

Z coraz większym niepokojem spoglądam w dół, na członka mojego organizmu, czy przypadkiem jakoś go nie porazi Covid 19. Tylko jeszcze bardzo ważne jest w którą stronę pójdzie to porażenie, oby w dobrą.

43


lek ~lek (Gość)28.04.2021 20:11

Amerykański koncern Pfizer prowadzi badania nad doustnym lekiem przeciw SARS-CoV-2. Preparat miałby być podawany po pierwszych objawach infekcji. Członek rady Europejskiej Agencji Leków, prezes urzędu rejestracji produktów leczniczych Grzegorz Cessak wyjaśniał, że preparat miałby "zapobiegać chorobie już na pierwszym etapie zakażenia, zatrzymując działanie wirusa w nosie, gardle i płucach".

20


Misiu kasa ~Misiu kasa (Gość)28.04.2021 18:25

17 pacjentów nie żyje, wielu nie miało nawet testów. Wyniki ustaleń TOK FM dotyczące leczenia amantadyną przez doktora Bodnara

14


ciekawostka ~ciekawostka (Gość)28.04.2021 15:54

...Pasażerowie wsiedli do samolotu zdrowi. 52 osoby wyszły zakażone
Na pokładzie samolotu z Delhi do Hongkongu znaleźli się sami pasażerowie posiadający negatywne wyniki testów na koronawirusa. Po przylocie trafili na obowiązkową kwarantannę, gdzie ponownie przeprowadzone badania wykazały, że u 52 osób stwierdzono COVID-19...

40


Sekta bodnara. ~Sekta bodnara. (Gość)28.04.2021 16:33

*************************************************************************
Ostrzegam: amantadyna może wywołać niebezpieczne skutki uboczne!
**************************************************************************
Dwa miesiące temu zachorowałem na COVD-19, co zostało potwierdzone pozytywnym testem. Znajomi lekarze przepisali mi amantadynę. Lek udało się dostać w aptece, ale bardzo szybko, bo już po zażyciu drugiej tabletki pojawiły się skutki uboczne, przed którymi przestrzegała ulotka dołączona do leku. Miałem mdłości i zawroty głowy, a potem straciłem świadomość. Zdecydowałem się na natychmiastowe odstawienie amantadyny (zgodnie z zaleceniem w ulotce) i kontynuowanie leczenia przy pomocy zwykłych środków przeciwgorączkowych. Moja choroba zakończyła się po 12 dniach bez potrzeby hospitalizacji.
Doktor Bodnar i jego wyznawcy szerzą błędną opinię, jakoby takie skutki uboczne to tylko efekt działania wirusa COVID-19. Absolutnie nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Amantadyna jest silnym lekiem neurologicznym. Opisanych objawów nie miałem w pierwszych dniach infekcji, a po odstawieniu amantadyny od razu ustąpiły i nie powtórzyły się do końca choroby.
Na leczenie COVID-19 za pomocą amantadyny skusił się jeszcze mój szwagier, któremu przekazałem moje opakowanie. Gdy już po zażyciu pierwszej tabletki także u niego zaczęły się podobne skutki uboczne, po konsultacji z lekarzem zdecydował się nie używać tego specyfiku i wyleczył się normalnie po 11 dniach. Podobnie jak w moim przypadku także u niego odstawienie amantadyny poskutkowało ustąpieniem mdłości i osłabienia.
Mój komentarz zamieściłem w Internecie także na forum przychodzi dra Bodnara. Zostałem tam potraktowany z wrogością, bo zwolennicy Bodnara zachowują się jak sekta.

12


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga28.04.2021 14:54

czy ktoś zna odpowiedź na pytanie gdzie jest grypa??

41


MEZ. ~MEZ. (Gość)28.04.2021 13:24

Pisze jakiś człowiek na Interii ,że niepokojąca jest wysoka liczba zgonów. Z pewnością niepokój nie dotyczy MZ bo gdyby myślało z należytą troską o zdrowiu Polaków to by ich zwyczajnie leczono w publicznej służbie zdrowia a nie teleporadą i paracetamolem. Jakoś rozmaitych ważnych potrafią wyleczyć a zwykli ludzie budują statystki zgonów.

30


Kazik ~Kazik (Gość)28.04.2021 11:31

Jakich chorych liczba zakażonych nie oznacza choroby jedynie kwarantanna przymusowa

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat