COVID19: Kolejny rekord. Znamy nowe obostrzenia

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 25 marca 202141 5322
Liczba zakażeń w Polsce znów jest najwyższa od początku pandemii. Tym razem to 34151 nowych przypadków. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 2107 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 33 osoby, 5 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 1097 ozdrowieńców. Przed południem dowiedzieliśmy się też, jakie nowe obostrzenia będą obowiązywać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
fot.: PAP

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski przekazał informacje na temat nowych obostrzeń, które rząd wprowadza od 27 marca do 9 kwietnia. Przedstawiamy najważniejsze z nich:

  • zamknięte zostaną sklepy meblowe oraz markety budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m2,
  • nieczynne będą salony urody oraz niedostępne usługi fryzjerskie,
  • powraca edukacja zdalna we wszystkich rodzajach szkół i przedszkoli; ma być jednak zapewniona opieka dla dzieci personelu medycznego oraz służb mundurowych,
  • ograniczona zostaje działalność obiektów sportowych, które będą dostępne tylko dla zawodowców,
  • w miejscach kultu religijnego oraz handlu wielkopowierzchniowego będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 m2.

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 61, a w powiecie piotrkowskim 50 kolejnych zakażeń COVID-19. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 390 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 6857.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 

 

 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oburzony ~oburzony (Gość)26.03.2021 10:10

A biblioteki są nadal otwarte. Wynika z tego, że nie są ani instytucjami kultury ani punktami usługowymi. Ciekawe czym są?

53


soldier97 soldier97ranga26.03.2021 10:55

Czepiacie się kościołów, że otwarte a przecież nikt was nie zmusza do pójścia. Ludzie, którzy tam idą wiedzą jakie ryzyko może się z tym wiązać. Lepiej zająć się tymi paradami cyrkowymi typu męskie różańce, strajki kobiet, marsze pro life, rocznica 10 kwietnia itp. Owszem, zamykanie sklepów, salonów fryzjerskich itp jest złe i to bardzo złe, bo gospodarka przez to idzie na dno a ludzie tracą pracę. Na tym powinno się skupić najbardziej, a nie tylko główny temat to panowie w czarnych kieckach. Prawda jest niestety taka, że z kościołem nikt nie wygra i prędzej gospodarka upadnie niż kościół. Jednej i drugiej stronie politycznej chodzi o to żeby nas wszystkich ze sobą skłócić i jak widać doskonale im idzie.

83


sygnalista ~sygnalista (Gość)25.03.2021 13:03

No to w niedziele zaczynamy dyżur przed kościołami i będziemy liczyć.

249


Dudud ~Dudud (Gość)26.03.2021 07:18

Każdy kto popiera obostrzenia powinien sam zrezygnować z dochodów jak to mają teraz fryzjerzy, pracownicy sklepów itd. tydzień wytrzymasz, a rok jak pracownicy fitness? Ile to już samobójstw przez te zamknięcia i izolacje?

54


starucha ~starucha (Gość)26.03.2021 09:23

Moze policja pojawi sie w popołudniowych godzinach obok monopolowego na ŁÓdzkiej obok ronda. Dziesiątki osób bez masek , całymi grupami i są obsługiwani . Nałozyc kary tez na sprzedawce za nie przestrzeganie obostrzeń a pozostałych to trzeba chyba juz pałowac bo wyjścia nie ma

34


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.03.2021 21:21

Ludzie ogarnijcie się ten wirus jest bardzo wyrobiony politycznie a jeszcze bardziej taktowany bo moje dzieci do przedszkola nie mają wstępu ale pana polincjanta już tak i pana znachora bo jak tu nazwać tych zwyrodnialcow

63


Macieyov ~Macieyov (Gość)26.03.2021 08:56

Witam. Chciałbym zapytać czy portal Epiotrkow podjął by się trudnego tematu jakim jest dowiedzenie się dlaczego mielibyśmy stosować się do rozporządzeń bardziej niż do konstytucji? Dlaczego ludzie zamykają zakłady kosmetyczne czy fryzjerskie skoro zgodnie z prawem mogą być otwarte cały czas ?! Przecież rozporządzenie nie ma wpływu na zapis konstytucji.

72


mag ~mag (Gość)25.03.2021 13:15

Ciekawe! Do sklepu meblowego czy budowlanego wchodzę, oglądam, kupuję co mi potrzebne i po kilkunastu minutach wychodzę. A w kościele , msza trwa godzinę, podają sobie ręce, przyjmują komunię.
Gdzie tu sens, gdzie logika? Szkoda, że lasów nie pozamykali! Na wiosnę zamknęli nawet skwerki z jednym drzewem.

227


gio ~gio (Gość)25.03.2021 21:30

Ciekaw kiedy obostrzenia i zamrożenie wypłat na wiejskiej bo jakoś ich to nie dotyczy, a ludzie bez dochodu musza płacić kredyty a panowie z rządu podwyżki sobie robią za ciężką prace która doprowadza kraj do ruiny ale o tym się nie mówi.

91


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)25.03.2021 23:37

Cytuję:
powraca edukacja zdalna we wszystkich rodzajach szkół i przedszkoli; ma być jednak zapewniona opieka dla dzieci personelu medycznego oraz służb mundurowych,


Celem istnienia przedszkola jest przede wszystkim ZAPEWNIENIE OPIEKI nad dzieckiem w czasie, gdy rodzice pracują. Tzw. edukacja przedszkolna to coś realizowanego niejako przy okazji tej opieki. Zdalna edukacja przedszkolna jest tak potrzebna jak zeszłoroczny śnieg. Na czym to w ogóle miałoby polegać? Będziecie emitować archiwalne nagrania "Domowego przedszkola"?
Ten personel medyczny i służby mundurowe to tzw. lepszy sort?
Z danych tabelki jasno wynika, że około 1/3 testów daje wynik pozytywny.
Chcesz 30 tysięcy zakażeń? - Zrób 90 tysięcy testów!
Chcesz 100 tysięcy? - Zrób 300 tysięcy!
Chcesz milion? - Zrób trzy miliony!
Tak to działa. Zarabiają tylko producenci i handlarze testów, a nie-rząd ma pretekst do legitymizacji swoich BEZPRAWNYCH działań.
Powtórzę po raz kolejny: gdyby te testy masowo robiono 3, 5 czy 10 lat temu, to też mielibyśmy PODOBNY ODSETEK wyników pozytywnych! Tylko o czym by te wyniki wówczas świadczyły, skoro wtedy żadnej pandemii nikt nie ogłosił?
Przypomnijcie sobie, jak Elon Musk zrobił sobie jednocześnie cztery testy - dwa mu wyszły pozytywne, a dwa negatywne. Równie dobrze do celów diagnostycznych można by wykorzystywać rumpologię. Chociaż śmieszkowanie z tego jest już nieco spóźnione, bo jak wiadomo Chińczycy dla przyjezdnych na lotniskach zorganizowali kombo tradycyjnych testów z rumpologią właśnie.
Jak ktoś nie wie, co to rumpologia, to niech sobie wygugla.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat