COVID-19: 900 nowych zakażeń w Łódzkiem

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 22 kwietnia 202114 3330
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia W całej Polsce jest 12 762 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 900 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 67 osób, 11 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 1289 ozdrowieńców.
fot.: Lucian Potlog z Pexels

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 15, a w powiecie piotrkowskim 19 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 410 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 5023.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.04.2021 22:12

Matrix
Miła informacja dzisiaj na dobranoc i jutro na dzień dobry:
...Doradca premiera nie ma wątpliwości. Zmutowany wirus z Indii wdziera się do Polski!
Data utworzenia: 22 kwietnia 2021, 18:25.
Jest groźny dla ludzi i może wywołać kolejną falę epidemii! Indyjska odmiana koronawirusa, która zbiera śmiertelne żniwo w Indiach, może być już w Polsce. Dlatego eksperci zajmujący się epidemią: „Rząd musi działać jak najszybciej, żeby zablokować wirusowi drogę!”...
A jak ją zablokować? Już oni mają swoje wypróbowane sposoby. Maseczki, dystans społeczny i całkowity lockdown.
Matrix?

40


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)22.04.2021 23:21

Cytuję:
Zmarło 67 osób, 11 z nich nie posiadało chorób współistniejacych.


Pewnie gdyby podawali wiek zmarłych, to by się okazało, że średnia wynosi 80 lat lub więcej. Zanim przestali wiek podawać, to średnia wieku zmarłych "na covid" była zazwyczaj nieco wyższa od średniej długości życia kobiet i mężczyzn w Polsce. Pamiętacie to jeszcze? Bo ja dobrze pamiętam.

Cytuję:
W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 15, a w powiecie piotrkowskim 19 kolejnych zakażeń.


Piętnaście zakażeń na miasto to tyle co na byka kartofel. Piętnaście osób to jeden lekarz jest w stanie przyjąć w ciągu trzech godzin. Jeden lekarz w jednej przychodni byłby w stanie na bieżąco ogarniać nowo przybywających covidowców.
Pamiętacie jak zazwyczaj były zapchane pacjentami przychodnie w sezonach grypowych ery przedcovidiańskiej? A teraz się okazuje, że "chorych" (dodatni wynik testu nie oznacza choroby!) przybywa dziennie piętnastu na całe miasto i taki natłok nowych zakażeń jest rzekomo powodem paraliżu służby zdrowia.
No powiedzcie mi szczerze, czy ja naprawdę jestem jakimś "płaskoziemcą", czy może jednak wszyscy jesteśmy robieni w balona?!

51


Kazik ~Kazik (Gość)23.04.2021 07:48

Nie ma co sie dziwić jak testy robi się z użyciem soli fizjologicznej to każdy test wychodzi pozytywny czyli fałszywy

21


Grypa+ ~Grypa+ (Gość)22.04.2021 12:06

W ciągu całego roku pandemii COVID-19 liczba nadmiarowych zgonów w Polsce wyniosła ponad 103 tysiące. W samym pierwszym kwartale tego roku nadmiarowych zgonów było ponad 26 tysięcy. Zdaniem eksperta Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny to pokazuje, "jak COVID-19 pozatykał systemy ochrony zdrowia" w naszym kraju.

82


G ~G (Gość)22.04.2021 15:46

Ktoś to jeszcze łyka te bzdury?

72


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)22.04.2021 12:49

Matrix
NFZ chce od szpitali zwrotu pieniędzy za zabiegi odwołane przez COVID-19
Przegląd prasy
dzisiaj 08:21
Zarządzający szpitalem uważają, że NFZ zmusza ich do zwrotu pieniędzy, jakie przeznaczyli na funkcjonowanie w pandemii.
Foto: Tomasz Kawka / East News
Zarządzający szpitalem uważają, że NFZ zmusza ich do zwrotu pieniędzy, jakie przeznaczyli na funkcjonowanie w pandemii.
Premier: część szpitali tymczasowych przekształcimy w szpitale rehabilitacji pocovidowej
Wezwania do zapłaty na dziesiątki mln zł otrzymują od Narodowego Funduszu Zdrowia szpitale w całym kraju. Chodzi o zwrot za niewywiązanie się z niektórych zabiegów, choć nie mogły być wykonywane z powodu pandemii - pisze "Rzeczpospolita" - Nie stać nas na zwrot pieniędzy, tym bardziej że minister zdrowia sam zalecał wstrzymywanie zabiegów planowych - przekonują szefowie tych lecznic.
Jajcarze z kosmosu w tym NFZ-cie
Matrix?

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat