COVID-19: 25 zakażeń w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 06 maja 202114 3376
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 6 431 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 458 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 37 osób, 7 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 648 ozdrowieńców.
fot.: Gustavo Fring z Pexels

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 13, a w powiecie piotrkowskim 12 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 413 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 4637.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pszczoły ~pszczoły (Gość)07.05.2021 10:11

Holenderscy naukowcy wytrenowali pszczoły, które mają niezwykle wyostrzony zmysł węchu, do rozpoznawania próbek osób zakażonych koronawirusem. Owady, jak podkreślają Holendrzy, potrafią wykryć zakażenie w kilka sekund.
Pszczoły potrafią wykrywać substancje lotne z czułością jednej części na bilion. Co to oznacza? Na przykład to, ze potrafią wyczuć kwiat oddalony od nich o kilka kilometrów. Naukowcy z Wageningen University & Research (WUR) we współpracy ze startupem InsectSense postanowili wykorzystać te umiejętności do wykrywania koronawirusa.
COVID-19, podobnie jak inne choroby, wywołuje zmiany w organizmie, które powodują charakterystyczny zapach. Naukowcom udało się wyszkolić pszczoły, aby to wyczuwały, w podobny sposób jak tresuje się psy.

40


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)07.05.2021 07:12

...Eksperyment, rozpoczęty w tym tygodniu w Florida Keys na Florydzie, prowadzony jest przez brytyjską firmę biotechnologiczną Oxitec. Firma działa na polu modyfikacji genetycznych owadów w celu kontroli ich populacji. Koncepcja, którą wciela w życie, jest dosyć prosta: same owady stają się żywym środkiem owadobójczym poprzez roznoszenie genów mających doprowadzić do załamania się populacji...
A jak ogólnie wiadomo to nie tylko komary tworzą populacje.

71


onet klepsydra ~onet klepsydra (Gość)06.05.2021 17:38

Ile osób w Polsce zmarło po szczepieniu przeciw COVID-19?
Dane udostępnione w raporcie na stronie gov.pl wskazują, że do 4 maja 2021 r. po szczepieniu na COVID-19 łącznie zmarły 73 osoby. Zgony częściej odnotowywano u mężczyzn - to 41 w stosunku do 33 kobiet. W ciągu ostatniego tygodnia zmarły dwie osoby - dwaj mężczyźni.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat