COVID -19 w Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie (AKTUALIZACJA)

ePiotrkow Poniedziałek, 29 czerwca 202020 21286
Dwóch pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie zostało zarażonych koronawirusem. Trafili na kwarantannę, a oddział urologiczny został czasowo zamknięty - wynika z naszych informacji.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, pracowników zaraził pacjent z powiatu opoczyńskiego, który przebywał w szpitalu na Rakowskiej. Po stwierdzeniu, że ma koronawirusa został przetransportowany do innej placówki.

 

We wtorek otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie.

 


We wtorek 30 czerwca, w godzinach porannych, Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim wznowił przyjęcia pacjentów na OIOM. Wstrzymanie przyjęć, podobnie jak na pozostałych oddziałach, związane było z wykryciem Sars-COV2 u jednego z lekarzy anestezjologów, w wyniku przesiewowych badań. Obecnie zamknięty jest jedynie oddział urologiczny, w którym 2 pielęgniarki uzyskały dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi pielęgniarkami, objęte są przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną kwarantanną.


Badania personelu oddziału urologicznego przeprowadzono w związku z przywiezieniem do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w dniu 27 czerwca, przez Zespół Ratownictwa Medycznego, pacjenta z rejonu opoczyńskiego, u którego rozpoznano COVID19.

Wcześniej pacjent ten hospitalizowany był na oddziale urologicznym naszego Szpitala, do którego przekazany został bezpośrednio z oddziału chorób wewnętrznych Szpitala w Opocznie.

 

Również, w dniu 27 czerwca do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SSW w Piotrkowie przyjęto kolejnego pacjenta u którego wykryto COVID19. Pacjent ten także został przywieziony z regionu opoczyńskiego. Obaj pacjenci w stanie ciężkim, po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu wymazowego PCR na obecność koronawirusa, przekazani zostali do szpitala Jednoimiennego w Zgierzu.
Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pielęgniarz z wyboru ~pielęgniarz z wyboru (Gość)02.07.2020 09:13

dla wszystkich co nie wierzą że koronawirus istnieje i jest pandemia, zwłaszcza dla młodych ludzi. Nie wierzycie zgłoście się na wolontariat do szpitala zakaźnego zobaczycie cierpienie ludzi zakażonych jak ten wirus jest groźny zobaczycie także śmierć. Na ulicach tego nie widać ale wirus naprawdę jest i jest groźny. To nie jest wirus grypy! Ten wirus powoduje śródmiąższowe obustronne zapalenie płuc. Zbiera ci się woda w płucach i nie można oddychać. To tak jakbyś wypełnił płuca wodą w ciężkich przypadkach nic nie pomaga i umierasz. Nie boisz się zgłoś się do szpitala zakaźnego na wolontariat. Oni potrzebują pomocy przyjmą cię. I nie mów że nie ma pandemii to że nie widzisz tego i nie stykasz się na codzień z tymi ludźmi nie znaczy że wirusa nie ma.

40


j. ~j. (Gość)29.06.2020 23:46

Ale przecież wielu z nas uważa, że nie ma żadnego koronawirusa! Pandemia? Jaka pandemia! Nie ma żadnej pandemii! To jedna wielka ściema i spisek! to wielkie oszustwo. Ciągle nas oszukują! Kto? Ano ci, którzy chcą rządzić światem, którzy chcą nas zachipować i kontrolować nasze umysły. Bill Gates z masonami, Elon Musk z Żydami, Putin z kosmitami, Soros z iluminatami itd. Trzeba więc szukać w sieci tzw. niezależnych źródeł informacji, bo tylko z nich się można dowiedzieć, jak jest naprawdę... Tu wszyscy kłamią! Zarówno rząd, jak i opozycja! Media kontrolowane przez tę, czy tamtą stronę? Kłamią! Trzeba szukać tzw. niezależnych źródeł. 5G to dobrodziejstwo? Ściema! 5G zabija! Można też iść jeszcze dalej, a być może ktoś już to zrobił i mówić: Słońce świeci? Ściema! Słońce dawno zgasło! Zapalili jakąś lampę i każą nam wierzyć, że to Słońce, a oficjalna astronomia kłamie, bo jest uczestnikiem spisku, albo Ziemia wcale nie jest okrągła, tylko płaska (są przecież tzw. płaskoziemcy). Nie można podzielić przez zero, ani zbudować kwadratowego koła? Ależ to brednie! Można! Oficjalna matematyka kłamie! Trzeba znaleźć w internecie odpowiednie filmiki, które ujawniają prawdę! Oficjalna medycyna? Ależ to wielka ściema! Rację mają tylko antyszczepionkowcy, znachorzy i homeopaci. Jak ktoś jest np. chory na raka, to broń Boże udawać się do onkologa! Trzeba poszukać w sieci filmików o tym, że tego raka najlepiej się wyleczy np. zwykłą wodą. Itd. itd. Z jakichś powodów teorie spiskowe mają się dobrze i dlatego czarno to widzę. Dla wielu np. koronawirus nie jest zagrożeniem, tylko... szczepionki nad którymi już jacyś zaangażowani w spisek niecni naukowcy gdzieś pracują i przed tym należy się bronić...

118


gość ~gość (Gość)29.06.2020 20:12

Czy na kwarantannę trafiają osoby zarażone czy zdrowe?

30


enedue123 ~enedue123 (Gość)29.06.2020 22:32

I kolejna nagroda dla dyrektora już się szykuje :D

83


gość ~gość (Gość)29.06.2020 20:05

Sam robię urynoterapię.

49


gość ~gość (Gość)30.06.2020 10:57

W tym Opocznie to jakies kongo jest. Wszystko rozchodzi sie z Opoczna moze sanepid skontroluje sobie szpital w Opocznie - tylko nie na papierze.

71


gość ~gość (Gość)29.06.2020 22:10

To ci elita co samochody i mieszkania mieli na talony i książeczki partyjne

24


GREG0412 ~GREG0412 (Gość)29.06.2020 23:52

Powtórka z Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie pacjent z Opoczna zaraził szpital. Dzisiaj chorych w Tomaszowie jest tyle co w Opocznie, i wychodzi na to, że pandemia właśnie dotarła do Piotrkowa.

122


gość ~gość (Gość)29.06.2020 22:11

Chory bezobjawowo.. na głowę nawet są objawy.

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat