COVD-19: Liczba zakażeń w Łódzkiem stabilna

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 14 maja 20217 2312
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce jest 3 288 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, 6 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 418 ozdrowieńców.
fot.: Charlotte May z Pexels

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 4, a w powiecie piotrkowskim 5 kolejnych zakażeń. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 351 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 4484.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)14.05.2021 12:19

Auschwitz nie spadło z nieba.
...Doradca premiera proponuje godzinę policyjną dla niezaszczepionych
Zakaz przemieszczania się między województwami oraz godzina policyjna dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 - takie rozwiązania zasugerował w rozmowie z Radiem ZET prof. Miłosz Parczewski ze szczecińskiej kliniki chorób zakaźnych, jeden z doradców premiera do spraw walki z koronawirusem.
Jak przekonuje prof. Parczewski, osobom, które nie chcą się szczepić, "nie można dać szansy na zakażanie innych". Zdaniem eksperta, nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko COVID-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi.
Zdaniem prof. Parczewskiego, takim rozwiązaniem "mogłoby być np. wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami" - czytamy na portalu Radia ZET.
Prof. Miłosz Parczewski jest jednym z kilkunastu ekspertów zasiadających w Radzie Medycznej, z którą rząd konsultuje politykę walki z pandemią COVID-19.
Właśnie rozbłysła nowa "gwiazda" w Panteonie innych gwiazd. Pan Parczewski mający tytuł profesora medycyny mówi:
...osobom, które nie chcą się szczepić, "nie można dać szansy na zakażanie innych". Zdaniem eksperta, nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko COVID-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi...
A czy panu profesorowi medycyny jest wiadomo, że szczepionki, którymi wyszczepia się obecnie populację ludzką nie chronią przed infekcją koronawirusem w ogóle, tylko mają "pomóc" w łagodniejszym przechorowaniu, mało tego osoba zaszczepiona tak samo zaraża innych jak nie zaszczepiona. Ot i wszystko i nawet ja, dyrdymał, wiem to doskonale. Dlaczego więc zaszczepiony może zarażać w nocy i zarażać ludzi w innych województwach, a nie zaszczepiony nie ma takiego prawa.
Obozowy dryl?
A swoją drogą wygadując oficjalnie takie durnoty, pan Parczewski dyskwalifikuje to całe doradcze ciało, przy premierze. Taki pan Parczewski to by nie mógł być nawet felczerem u doktora Judyma, a cóż dopiero równoważnym lekarzem.

71


Porządek ~Porządek (Gość)14.05.2021 20:00

Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tak zwanym zielonym certyfikatem umożliwiającym podróżowanie po krajach Unii Europejskiej, do którego przystąpi także Polska - powiedział w piątek wiceszef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii Andrzej Gut-Mostowy.

11


antys. ~antys. (Gość)14.05.2021 11:00

Wysoka umieralność w Piotrkowie. Zacznijcie leczyć ludzi bo źle to się skończy. Nadchodzi kres sobiepaństwa publicznej służby zdrowia.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat