COVD-19: Dużo zgonów w Łódzkiem

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 15 kwietnia 202111 3789
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia W całej Polsce jest 21 130 kolejnych chorych na COVID-19. W województwie łódzkim potwierdzono natomiast 1300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 63 osoby, 10 z nich nie posiadało chorób współistniejacych. Mamy też 659 ozdrowieńców.
fot.: pixabay

W Piotrkowie Trybunalskim odnotowano 26 kolejnych zakażeń, tyle samo w powiecie piotrkowskim. Na samej ziemi piotrkowskiej wykonano 435 testów na obecność SARS-CoV-2, a w całym województwie było ich 5925.

 

Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)15.04.2021 15:31

Matrix?
Czym ma być Cyfrowy Zielony Certyfikat?
Cyfrowy Zielony Certyfikat będzie dowodem na to, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19, uzyskała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (PCR lub szybki test antygenowy) lub wyzdrowiała po COVID-19. Będzie on dostępny bezpłatnie w formie cyfrowej lub papierowej; będzie zawierał kod QR, gwarantujący bezpieczeństwo i autentyczność certyfikatu, a także podpis cyfrowy.
KE ma stworzyć specjalny portal, który zapewni weryfikację wszystkich certyfikatów w całej UE i będzie wspierać państwa członkowskie w ich technicznym wdrażaniu.
Za pomocą portalu władze będą mogły weryfikować zaświadczenia w całej UE. Komisja podkreśla, że żadne dane osobowe umieszczone na paszporcie szczepionkowym nie opuszczą portalu ani nie będą zatrzymywane przez państwo członkowskie przeprowadzające weryfikację.
O tym, jak certyfikat będzie wykorzystywany, będą decydować same państwa członkowskie. Jeśli wprowadzą obostrzenia związane z COVID-19 i obowiązek posiadania certyfikatu, by na przykład dostać się do określonego regionu, te restrykcje będą musiały być takie same dla wszystkich posiadaczy certyfikatu.
Jeżeli państwa członkowskie uznają dowód szczepienia za uzasadnienie dla odstąpienia od stosowania ograniczeń motywowanych względami zdrowia publicznego, takich jak poddanie się testowi lub kwarantanna, będą one zobowiązane do uznawania, na tych samych warunkach, zaświadczeń o szczepieniu wydawanych w ramach systemu Zielonych Certyfikatów Cyfrowych.
Obowiązek ten ograniczałby się do szczepionek, które zostały zatwierdzone do obrotu w całej UE, ale państwa członkowskie mogą podjąć decyzję o dodatkowym dopuszczeniu innych szczepionek. To krok w stronę krajów UE, które już wykorzystują szczepionki, które nie otrzymały autoryzacji Europejskiej Agencji Leków (EMA), jak np. rosyjski Sputnik V na Słowacji i Węgrzech.
Jeżeli państwo członkowskie będzie nadal wymagać od posiadaczy certyfikatu poddania się kwarantannie lub testowi, musi powiadomić o tym KE i wszystkie pozostałe państwa członkowskie oraz uzasadnić stosowanie takiego środka.
KE: szczepienia nie mogą być warunkiem swobodnego przepływu osób w UE
KE podkreśla w projekcie, że szczepienia nie powinny i nie mogą być warunkiem swobodnego przepływu osób w UE. Wskazuje, że wprowadzenie paszportów musi gwarantować niedyskryminację obywateli Wspólnoty.
Cyfrowy Zielony Certyfikat ma być ważny we wszystkich państwach członkowskich UE i będzie otwarty dla Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.
Ma być wydawany obywatelom UE i członkom ich rodzin, niezależnie od ich obywatelstwa. Powinien być również wydawany obywatelom krajów spoza UE, którzy mieszkają w UE, oraz odwiedzającym, którzy mają prawo podróżować do innych państw członkowskich.
Certyfikaty będą zawierały ograniczony zestaw informacji, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, data wydania, informacje na temat szczepionki, wyniku testu lub powrotu do zdrowia oraz identyfikator zaświadczenia.
System Zielonych Certyfikatów Cyfrowych ma być środkiem tymczasowym. Zostanie zawieszony, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosi koniec międzynarodowego stanu zagrożenia zdrowia w związku z COVID-19.
Tagi: UE Unia Europejska Paszport szczepionkowy Zielony Certyfikat Cyfrowy
Covid odejdzie, albo zdechnie a Zielony Certyfikat już na zawsze zostanie.
Matrix?

45


baltazar ~baltazar (Gość)16.04.2021 15:37

Chorwacja wpuści bez testów zaszczepionych i ozdrowieńców. A także ich małe dzieci

40


pielęgniarka ~pielęgniarka (Gość)15.04.2021 20:34

Pierdu pierdu! Skończcie ten cyrk!

108


Meme ~Meme (Gość)15.04.2021 15:01

A jak tam w miejskiej spółce, gdzie rządzi Pani X, która z powodu braku kompetencji przyczyniła się do masowych zakażeń pracowników i ich rodzin? A stół dalej przed drzwiami wejściowymi nieodkażany.

34


axel ~axel (Gość)15.04.2021 12:02

Bardzo dużą umieralność czy ktoś za to odpowiada ? Czy tradycyjnie w państwie z g...a nikt za nic nie jest odpowiedzialny z wicepremierem ds. bezpieczeństwa na czele.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat