Burzliwa dyskusja podczas sesji absolutoryjnej w piotrkowskim Starostwie Powiatowym

Strefa FMRegion Środa, 26 czerwca 201952 7293
Nie bez przeszkód starosta i członkowie Zarządu Powiatu Piotrkowskiego uzyskali we wtorek absolutorium z wykonania budżetu za 2018 rok. Przed rozpoczęciem głosowania radni przeprowadzili bowiem dość burzliwą dyskusję na temat sytuacji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, którą będą kontynuować w czwartek, 27 czerwca podczas sesji nadzwyczajnej.
Fot.: Facebook.com/powiat piotrkowski.

Głos w tej sprawie zabrali m.in. radni Katarzyna Miśkiewicz i Dionizy Głowacki.

 

 - W 2018 roku szpital wygenerował stratę w wysokości prawie 7 milionów złotych, dodając straty z lat ubiegłych to już minus 16 milionów złotych. Raport o stanie finansowym PCMD nie znalazł się w raporcie o stanie powiatu, a to powinien być jego najważniejszy punkt. Uważam, że to jest nierzetelne przekazywanie informacji - powiedziała radna Katarzyna Miśkiewicz.

 

- Mam żal do Zarządu, że przez pół roku nie zajmował się szpitalem. Nie informował radnych o tym, co się w tym szpitalu dzieje i teraz musimy stanąć przed faktem, że ubiegłoroczna strata wynosi 7 milionów złotych i to będzie teraz nasz problem, ponieważ te straty trzeba pokryć - dodał Dionizy Głowacki.

 

Na te zarzuty odpowiedział starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - W lutym zorganizowaliśmy komisję poświęconą temu tematowi, ale chyba pan w niej nie uczestniczył, ponieważ nie był pan zainteresowany tym tematem. Podczas tamtego spotkania szczegółowo omawialiśmy czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na kondycję finansową szpitala. Dlaczego wróciliśmy do tematu w maju? Bo głęboko wierzyliśmy w obietnice rządu i Narodowego Funduszu Zdrowia, że szpitale powiatowe dostaną w bieżącym roku porządne ryczałty - ripostował Piotr Wojtysiak.

 

Ostatecznie jak poinformował przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

 

 - Serdecznie gratuluję Zarządowi, jest mi miło, że mogę podziękować członkom poprzedniego zarządu za pracę, jaką wykonali w 2018 roku na rzecz mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Nie był to łatwy okres. Jeżeli chodzi o ocenę, to wystarczy spojrzeć na kontrolę ISO, czy chociażby tam, gdzie jest ranking powiatów, zawsze mieściliśmy się w pierwszej szóstce. Jeżeli chodzi o ranking powiatów, myślę, że także szło dobrze. Jesteśmy powiatem ziemskim i nie zachwaszczajmy tego powiatu polityką - podsumował członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała.

 

W czwartek, 27 czerwca odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Piotrkowskiego w całości poświęcona sytuacji PCMD, tymczasem podczas tej wtorkowej radni wyrazili zgodę na aktualizację programu naprawczego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dzięki tej uchwale dyrektor szpitala Eliza Bartkowska będzie mogła podjąć decyzję dot. wyjścia piotrkowskiej placówki z sieci szpitali, o takiej możliwości już wcześniej informował na antenie Radia Strefa FM Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, o czym pisaliśmy tutaj.

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

:( ~:( (Gość)02.07.2019 13:49

tu by się przydała kontrola CBA, NIK lub chociaż RIO

10


ho ho ~ho ho (Gość)01.07.2019 13:41

Panie Cubała ISO to nie jest kontrola!!! warto o tym wiedzieć jeśli pełni się funkcje publiczne

20


wszysko wiedzący ~wszysko wiedzący (Gość)26.06.2019 18:29

Kto z PIS był za absolutorium. Zdrajcy zdajcie mandaty.

161


skoczki ~skoczki (Gość)29.06.2019 12:04

nieroby do roboty - drogi robić. dość już bełkotu

50


ehh... ~ehh... (Gość)27.06.2019 21:49

no i co? była dziś ta nadzwyczajna sesja?

30


gość ~gość (Gość)27.06.2019 09:55

Pis zrujnował już Polskę

610


Marzena ~Marzena (Gość)27.06.2019 20:26

Była taka dobra chwila ale do steru za poręczeniem Cubaly dorwał sie spec Tamila.

40


gość ~gość (Gość)27.06.2019 20:19

Kompromitacja pisowskich radnych po całości

24


gość ~gość (Gość)27.06.2019 15:33

Tak czytam czasami i jacy Wy wszyscy jesteście zawistni , nie umiecie cieszyć się z życia ? Tylko ciagle ten to taki ten sraki, ważne że człowiek jest zdrowy , może pracować , ma zdrowe dzieci, w domu się układa , nie wystarczy do szczęścia ? Trzeba pluć na innych ? I ciagle krzyczeć ? Nie można kultruralnie rozmawiać. ? Dziwni są ludzie w Polsce ....

12


gość ~gość (Gość)27.06.2019 13:59

Nic tu nie ma znaczenia kto rządzi na górze ważne kto gospodrzy na danym terenie i w danej placówce prawda nie zaskakuje sami kolesiowi i układzie kręcą jak tylko mogą a jak trwoga to po pieniądze do państwowej kasy

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat