Burmistrz Wolborza uruchomił rezerwę kryzysową. Sesja Rady Miejskiej odwołana

ePiotrkowRegion Czwartek, 19 marca 20202 1323
W związku z pandemią koronawirusa i stanem epiedmicznym wprowadzonym na terenie całego kraju burmistrz Wolborza Andrzej Jaros uruchomił finansową rezerwę kryzysową w wysokości 120 tys zł. Pieniądze te przeznaczane są sukcesywnie na działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa m.in. na zakup materiałów ochronnych, maseczki, płyny dezynfekujące itp.

Materiały te przekazywane są do jednostek OSP w Wolborzu i Lubiaszowie, działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz przychodni lekarskich, instytucji i urzędów na terenie gminy Wolbórz.

 

Jednocześnie burmistrz zwrócił się z apelem do radnych, by w swoich środowiskach lokalnych zrobili rozeznanie sytuacji związanej z potrzebą pomocy osobom starszym i samotnym. - Ważne, by w okresie nasilania się pandemii udzielić tym osobom pomocy, np. w zrobieniu zakupów – mówi Andrzej Jaros.

 

Wszelkie informacje o działaniach podjętych na terenie gminy Wolbórz w związku z pandemią koronawirusa, czyli komunikaty, ważne numery telefonów do przychodni zdrowia i instytucji, oraz o sposobie ochrony przed pandemią znajdują się na stronie wolborz.eu.

 

W związku z pandemią koronawirusa zaplanowane komisje Rady Miejskiej oraz sesja Rady Miejskiej, która miała odbyć się 27 marca zostały przesunięta na termin późniejszy.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.03.2020 20:40

Słuszna decyzja.Później najwyżej odbiór śmieci podniesiemy na 1000tyś i będzie git.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat