Burmistrz Sulejowa z absolutorium

Strefa FMRegion Wtorek, 30 czerwca 202018 3962
Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Za takim rozwiązaniem zagłosowało ośmiu radnych Rady Miejskiej Sulejowa, a siedmiu było przeciw.
Burmistrz Wojciech Ostrowski, fot. sulejow.pl

Jaki był ten miniony rok dla całej gminy Sulejów? Zdaniem burmistrza Ostrowskiego inwestycje zrealizowane w 2019 roku opiewały na ponad 7 milionów złotych. - Tutaj można być zadowolonym. Natomiast był to trudny rok i nie wszystko zostało zrealizowane. Dużo inwestycji było przygotowywanych. Mieliśmy świadomość, że dopiero rok 2020 i 2021 to będą lata inwestycji, na które dostaliśmy duże dotacje. I dlatego w ubiegłym roku musieliśmy na miarę naszych możliwości pilnować zadłużenia. Dziś możemy powiedzieć, że gmina Sulejów jest zadłużona na 15 milionów złotych, a gdy zostawałem burmistrzem była zadłużona na 14,5 mln zł. Ale byliśmy wtedy zadłużeni na 30%, a obecnie jedynie na 15% - podsumował burmistrz Wojciech Ostrowski.


Jak dodaje - dzięki zaoszczędzonym pieniądzom może ubiegać się o dotacje na przyszłe inwestycje, ponieważ dysponuje środkami, które są w stanie pokryć niezbędny wkład własny.


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.06.2020 19:20

Burmiszcz dostał absolutorium? Skandal niebywały!

72


gość ~gość (Gość)30.06.2020 17:49

Tam to tylko CBA da radę za te inwestycje

133


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat