Burmistrz Sulejowa o strajku nauczycieli: "Kurtyna nareszcie opadła"

Strefa FMRegion Środa, 17 kwietnia 201971 8816
Środa to ostatni dzień egzaminów ósmoklasistów. W związku z trwającym wciąż strajkiem nauczycieli, nad przebiegiem egzaminów zarówno uczniów podstawówek, jak i gimnazjalistów czuwali często obcy dla nich ludzie. Tymczasem we Włodzimierzowie w komisji egzaminacyjnej zasiadł burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, który podkreśla, że tam sytuacja była najtrudniejsza.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Myślę, że trochę wszyscy się zagalopowaliśmy i zapomnieliśmy, że sytuacja, która obecnie ma miejsce w oświacie, łamie prawa dziecka - mówi W. Ostrowski. - Młodzież ma prawo do nauki, wychowania i opieki. Gimnazjaliści, oprócz tego, że walczą o jak najlepsze wyniki, to również reprezentują konkretną placówkę. Pracują na rzecz nauczycieli, którzy w tym czasie powinni ich wspierać. W szkole najważniejsze jest dobro dziecka, później nauczycieli, którzy oczywiście mają prawo walczyć o swoje pensje. Szkoła to również dobro rodziców oraz samorządu, który ma obowiązek o nią zadbać.

 

Burmistrz Sulejowa z satysfakcją przyznał, że strajk bardzo go ucieszył, bo... "opadła pewna kotara". - Do tej pory samorząd nie mógł mówić o tym, co chce zrobić, bo zawsze była szczelna zasłona - dobro dzieci. Jak tylko mówiliśmy np. o jakiś przesunięciu finansowania, to słyszałem zarzuty, że nie patrzę na dobro uczniów i nie przestrzegam ich praw. Teraz nauczyciele zerwali tę kurtynę i pokazali, że dzieci nie są najważniejsze, a pieniądze też mają znaczenie - dodał burmistrz.

 

Wojciech Ostrowski do niedawna sam był nauczycielem w piotrkowskim ZSP nr 2.


Zainteresował temat?

3

8


Komentarze (71)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nauczyciel ~nauczyciel (Gość)17.04.2019 18:23

No cóż, nie pamięta wół, jak cielęciem był. Wyjątkowo cenię samorządowców, którzy pracują dla idei albo za male pieniądze.

153


gość ~gość (Gość)17.04.2019 15:59

Jakaś sprzeczna w sobie ta wypowiedź-niby popiera ale nie popiera,niby dzieci najważniejsze,ale z drugiej strony niekoniecznie.Chyba trzeba było się wcale nie wypowiadać publicznie

165


gość ~gość (Gość)17.04.2019 15:27

Dobrze gada, polać mu;)

145


spad ~spad (Gość)17.04.2019 14:51

Burmistrz jest "za", a nawet "przeciw".

152


sd ~sd (Gość)17.04.2019 14:22

moze i nauczycielom naleza sie podwyżki - ale nie tym dyplomowanym, oni maja sporo, raczej tym poczatkującym, ale warunkiem powinno być że za korepetycje będzie też rozliczenie i na paragon czy tam jakas inna technologie 5G

214


gość ~gość (Gość)17.04.2019 14:20

"hju" nie oglądaj tej posowskiej tv bo już sieczkę masz zrobioną w głowie jak byś zarabiał tyle co ci nauczyciele to byś do pracy nie wstawał bo by ci się nie chciało i nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia bo sam skończyłeś jakąś tam szkole i dzięki tym po których dzisiaj tak jedziesz to masz pracę i wykształcenie

1924


hju ~hju (Gość)17.04.2019 13:57

brawo ostrowski , strajkujących pozwalniać ,żadnych przywilejów ,praca 3 godziny dziennie i jeszcze strajkować ? może pochwalą sie PIT -em za 2018 , ocenimy jak /kiepsko zarabiają / ?

3915


arabeska ~arabeska (Gość)17.04.2019 13:56

Nie nauczyciele są winni p. Ostrowski, tylko ten pan z W-wy, co rozdaje kasę suwerenowi płodzącemu dzieci w nadmiarze i zwierzętom, a nie ludziom, którzy ciężko i niewiele zarabiają.

2638


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat