Budżet obywatelski w Sulejowie?

Strefa FM Wtorek, 19 maja 20157 2291
Czy sulejowianie będą mieli własny budżet obywatelski? Rezolucję w tej sprawie złożył do przewodniczącego Rady Miast, radny Sebastian Gaik.

- Uważam, że idea takiego funduszu partycypacyjnego jest jak najbardziej słuszna tym bardziej, że w miastach sąsiednich takich jak Piotrków już funkcjonuje i się sprawdza. Rozmawiałem z radnymi i niektórzy są albo neutralni, albo za – wyjaśnia Gaik.

 

Pomysł popiera także burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski choć podkreśla, że na ten temat rozmawiano już wcześniej. – Jest zwolennikiem udziału społeczeństwa w procesach decyzyjnych w samorządzie. Już w grudniu w Urzędzie Miasta rozmawialiśmy na temat budżetu obywatelskiego. Tylko, że wówczas miał on dotyczyć mieszkańców wsi, ponieważ był powiązany w podatkiem rolnym.

Wtedy nie udało się przeforsować takich zmian, ale teraz ma się udać.

Burmistrz planuje, że budżet obywatelski obowiązywałby od przyszłego roku, zarówno na terenie miasta jak i na terenie poszczególnych sołectw.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szlagier ~szlagier (Gość)19.05.2015 11:47

likwidacja rudery P. radnego G. przy moście to jest priorytetem

161


karakan ~karakan (Gość)19.05.2015 21:43

czego to nie wymyślą żeby walczyć o niby ponowny wybór ale ludzie w przyszłych wyborach wybiorą właściwie a nie tą bandę

83


luzik luzikranga19.05.2015 21:21

Jak widać, mało kto podniecił się superpomysłami radnego Gaika. Naród taki wredny i głupi, czy co?

72


strażak ~strażak (Gość)19.05.2015 11:23

Likwidacja menelstwa wysiadującego na Placu Straży i niszczącego miejski szalet - po wypiciu drinków zakupionych w sklepie należącym do pana ra.....go . Zadanie numer jeden.

201


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat