Budowy w mieście niedostatecznie zabezpieczone?

Strefa FM Czwartek, 04 września 201412 3009
Tempo, jakość i zabezpieczenie wielu miejskich inwestycji pozostawia wiele do życzenia – twierdzi jeden z miejskich radnych.

- To są miejsca niewyłączone z eksploatacji i trzeba tamtędy chodzić, bo przecież przy Starowarszawskiej mieszkają ludzie. Jeśli chodzi o poziom tempa prac, jakość czy ich zabezpieczenie, to wg mnie jest on – delikatnie mówiąc - niewystarczający. Chciałbym, aby inwestor w ramach nadzoru przyjrzał się temu, co pracownicy robią w godzinach porannych zamiast zajmować się budową – mówił radny Przemysław Winiarski.

- Sami dochodzimy do podobnych wniosków - przyznała Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta w Piotrkowie, do którego zadań należy prowadzenie bezpośredniego i pośredniego nadzoru na przebiegiem procesu inwestycyjnego. - Potwierdzam słowa radnego. Rzeczywiście czasem sami dochodzimy do wniosku, że naszym lokalnym wykonawcom nie zależy na dobrym imieniu, a powinno, bo w tym mieście żyją i pracują. Czasem wychodzi to lepiej, czasem gorzej. Zwrócę uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem. Nie jest możliwe, aby inspektor nadzoru, mając pod sobą kilka budów, przebywał na każdej przez 8 godzin. Być może była to sytuacja, kiedy zabrakło tego nadzoru ze strony właściciela firmy i nadzoru inwestorskiego.

Oprócz Starowarszawskiej piotrkowianie zgłaszali problemy np. z niedostatecznym oznakowaniem remontowanej ulicy Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie. We wtorek, 2 września ulica została zamknięta.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ma.ta ~ma.ta (Gość)05.09.2014 20:39

Panie radny Winiarski!
Niech Pan zacznie od swojego pryncypała, który festyn dla mieszkańców urządził właśnie na placu budowy!

ma.ta.jpg

30


Robotnik ~Robotnik (Gość)05.09.2014 16:51

"Zanzi" napisał(a):


to beznadziejną macie organizację pracy ;)
Zgadzam się.

10


Zanzi ~Zanzi (Gość)05.09.2014 08:19

"Robotnik" napisał(a):
Przyjechali kłaść asfalt,a był już ten asfalt na budowie że już mieli kłaść czy czekając na masę mieli jeżdzić po budowie żeby nieznającym się na tym nie przeszkadzało że stoją

Pomijając fatalną składnię, z której ledwo co można jakiś sens wyczytać, to beznadziejną macie organizację pracy ;)

40


erwinek ~erwinek (Gość)05.09.2014 07:58

do ROBOTNIKA
Pewnie jesteś z tej ekipy. Szkoda tylko że po tej robocie posprzątaliście po sobie dopiero za DWA tygodnie i to po mojej interwencji. Ale cóż pewnie byliście zajęci telefonami.

30


km ~km (Gość)05.09.2014 05:35

swoja droga ciekawe co urzednicy robia caly dzien w tym magistracie... tam tez by sie przydala kontrola i nadzor .
pozdrawiam

30


km ~km (Gość)05.09.2014 05:33

Polityka ...polityka......
.... mysle ze komentarz zbedny.

03


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)04.09.2014 19:20

Ano, a przy niedostatecznym zabezpieczeniu budowy to może wtrynić się jakaś podejrzana ekipa i festyn urządzić!
Czy ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić festyn na placu budowy?! Nie? - No właśnie, więc na wszelki wypadek trzeba uniemożliwić realizację tak niemądrych pomysłów...
;)

30


Robotnik ~Robotnik (Gość)04.09.2014 15:30

"erwinek" napisał(a):


Boże,po co ludzie się wypowiadają jak się nie znają.
Przyjechali kłaść asfalt,a był już ten asfalt na budowie że już mieli kłaść czy czekając na masę mieli jeżdzić po budowie żeby nieznającym się na tym nie przeszkadzało że stoją.
Boże widzisz i nie każesz tragedia.

15


bbb ~bbb (Gość)04.09.2014 13:47

dzisiaj to jest 04.09 przejezdzalam tam rowerem widok jak zobaczylam mnie przerazil pracownicy firmy patrzyli jak sroki na gnat jak jeden pracuje a reszta sie jednym slowem opitala

30


wizytator ~wizytator (Gość)04.09.2014 13:16

dobrze że to radny Winiarski zauważył problem ,bo już się bałem że radny Dziemdziora "widzi"oczami innych i będzie zgłaszał kolejny wniosek lub interpelację.Uff,ulżyło mi!

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat