"Budowlanka" świętowała dzień patrona

ePiotrkow Piątek, 06 grudnia 201913 8724
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 wspominali w piątek (6 grudnia) wydarzenia z życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, czyli patrona placówki. Nie obyło się bez występu artystycznego, nagród dla uczniów, którzy w ostatnich tygodniach szczególnie zasłużyli się dla szkoły oraz poczęstunku.

Ładuję galerię...

- Władysław Reymont to osoba, z której można brać przykład. To postać, która charakteryzowała się ogromnym hartem ducha. Można też powiedzieć, że był naprawdę twardym człowiekiem - powiedział Przemysław Rajkowski, nauczyciel w ZSP nr 3 i organizator wydarzenia. - Dzisiaj nagrodziliśmy młodzież uczącą się w naszej szkole, która w ostatnich tygodniach wykazała się wiedzą i umiejętnościami w przeróżnych dziedzinach. Organizowaliśmy niedawno m.in. konkurs wiedzy o Władysławie Stanisławie Reymoncie, grę terenową czy dyktando szkolne. Dzisiaj najlepsi zostali uhonorowani. Jeśli chodzi o dzisiejsze święto, to jesteśmy już po części oficjalnej, podczas której uczniowie pokazali, jak wyglądało życie naszego patrona. Przed nami część bardziej luźna, biesiadna. Będzie można spróbować pysznych, swojskich przekąsek, przygotowanych także przez naszą młodzież - dodała Edyta Wiernicka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zanim rozpoczęła się wspomniana część biesiadna, rozmawialiśmy z Wiktorią, uczennicą "Budowlanki", która przygotowywała smakołyki, którymi później częstowali się jej koledzy i nauczyciele: - Dzisiaj mamy do dyspozycji w naszej szkole stół wiejski. Można na nim znaleźć między innymi kiełbasę, ogórki czy pyszny chleb ze smalcem. Żeby podkreślić jak ważny jest to dzień, razem z kilkoma koleżankami założyłyśmy stroje łowickie.

 

Warto przypomnieć, że Władysław Reymont urodził się w naszym regionie. Na świat przyszedł bowiem 7 maja 1867 r. w Kobielach Wielkich w powiecie radomszczańskim.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AG_gość ~AG_gość (Gość)09.12.2019 19:03

Budowlanka to Świetna Szkoła!!!! Zdałem egzaminy zawodowe i maturę. Pozdrawiam Wszystkich nauczycieli.

01


Sitraż ~Sitraż (Gość)09.12.2019 11:02

Dziękujmy Bogu za licealistki! Nie ma nic piękniejszego na świecie od licealistek <3

11


mamtog ~mamtog (Gość)07.12.2019 15:25

A Pani Iza nic się nie zmienia :)

32


gość ~gość (Gość)06.12.2019 16:42

..wiejski stół bez bimbru :(

71


absolwent 95 ~absolwent 95 (Gość)07.12.2019 07:07

pozdrowienia dla byłych i obecnych "budowlanców"...hmm nie które osoby to sie w ogóle nie starzeją jak widac .....pozdro

30


Hmmm ~Hmmm (Gość)06.12.2019 23:17


Dziś świętowanie, jutro strajki... A przepraszam. Teraz się nie opłaca, bo za chwilę dużo wolnego i ferie. Ale od lutego znów się zacznie straszenie...

13


gość ~gość (Gość)06.12.2019 22:27

Pozdrawiam grono pedagogiczne:))

30


gość ~gość (Gość)06.12.2019 19:37

Bardzo dobra szkoła moja córka chodzi do pierwszej klasy na pierwszy semestr ma same piątki nie zgadzam się z tymi wypowiedziami nauczyciele są powołani do tego zawodu przekazują ucznia swoją dokładną wiedzę i dają im wsparcie .

36


gość ~gość (Gość)06.12.2019 18:55

Ładna ta pani dyrektor.

55


gość ~gość (Gość)06.12.2019 16:32

Uczniowie tej szkoły ledwo zdają maturę z przedmiotów ścisłych np. z chemii wynik pr 3%( raport OKE). kuratorium nagradza nauczycieli a w placówka dba jedynie o biesiadne stoły. Absurd. Takie rzeczy tylko w Budowlance. Nowy slogan dla szkoły.

124


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat