Budowa kanalizacji w gm. Wola Krzysztoporska. Pierwsze odbiory robót budowlanych

Region Środa, 31 stycznia 201811 3505
Roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ramach zadania „Budowa kompleksowego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków dla Gminy Wola Krzysztoporska – etap IV” rozpoczęły się na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku. Zakończono już prace montażowe na pierwszych odcinkach. Wybudowano ok. 4,25 km sieci kanalizacji sanitarnej. Do wykonania pozostają tu jeszcze roboty drogowo-odtworzeniowe.

Pierwsze efekty prac Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego EKOINŻBUD Łukasz Stępień, realizującego „Budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Gąski i Bujny”, to wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej o długości około 181,64 m w miejscowości Bujny, która służyć będzie mieszkańcom budynku wielorodzinnego. Kolejny odcinek sieci osiągnął długość ok. 712,32 m i dotyczy miejscowości Gąski.

 

Firma BINSTAL S.C. Tchórz Honorata, Tchórz Przemysław realizująca „Budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Kacprów – Radziątków również przekazała do odbioru pierwsze odcinki sieci kanalizacji sanitarnej o długości 1 862,13 m.

Pierwsze efekty osiągnęła także firma PROBUD Jarosław Dąbrowski podczas „Budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w miejscowości Wola Krzysztoporska oraz kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wygoda”. Tam wykonana została już kanalizacja sanitarna i deszczowa w ul. Letniej i Szkolnej w Woli Krzysztoporskiej. Długość skanalizowanych odcinków kanalizacji sanitarnej to 874,19 m w Woli Krzysztoporskiej, natomiast w miejscowości Wygoda 622 m.

 

Rozpoczęte są też prace przy budowie kanalizacji w tzw. grobli (od ul. Letniej w kierunku oczyszczalni ścieków), w ul. Południowej i Działkowej.

 

Równocześnie prowadzone są roboty budowlane związane z budową kanalizacji deszczowej.

 

Stopień realizacji zadania na koniec 2017 r. ukształtował się na poziomie 20%. Wartość wykonanych robót budowlanych wynosiła 4 mln 47 tys. 490,53 zł, przy czym środki Unii Europejskiej stanowiły kwotę 2 mln 202 tys. 345,61 zł.

Łącznie projekt przewiduje wybudowanie 17,4 km sieci kanalizacji sanitarnej, co umożliwi podłączenie 2132 osób do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Jednak wykorzystanie środków Unii Europejskiej jest uwarunkowane uzyskaniem efektu ekologicznego polegającego na faktycznym podłączeniu mieszkańców do kanalizacji i zawarciu umowy o świadczenie usługi odbioru ścieków.

 

Projekt „Budowa kompleksowego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków dla gminy Wola Krzysztoporska – etap IV” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020; Oś Priorytetowa V „Ochrona Środowiska”, Działanie V.3 Gospodarka wodno-kanalizacyjna, Poddziałanie V.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

okok ~okok (Gość)03.02.2018 19:36

A w gminie Rozprza nie robią nic. Drogi zniszczone i dziurawe !!!
Nawet śmieci nie nadążają odbierać.

10


gość ~gość (Gość)01.02.2018 00:41

Co by nie było robione zawsze ludzie będą niezadowoleni. Nigdy nikomu się nie dogodzi. Ciekawe co osoby negatywnie oceniające tę wiadomość zrobiłyby będąc u "władzy". Pozdrawiam. :)

10


gość ~gość (Gość)31.01.2018 20:01

I czym się tu cieszyć i chwalić. Koszty życia w gminie wzrosną znów A podatki mamy jedne z najwyższych bo przecież imprezy za imprezami tylko i lans w gminie. Propaganda rodem z PRL. PiS musi zrobić porządek w naszej gminie

02


Witek ~Witek (Gość)31.01.2018 07:31

To nic innego jak nowy podatek dla mieszkańców

43


Edek ~Edek (Gość)31.01.2018 09:16

Witek czy Ty biegasz srać za stodołe? Chłopie kanalizacja to dziś norma . W jakim świecie Ty żyjesz.

70


gość ~gość (Gość)31.01.2018 09:10

Przynajmniej cos robia w naszej gminie wiec pisza o tym.A jak sie nic nie dzieje to nie piszą.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat