Budowa autostrady A1. Węzeł Radomsko otwarty

Strefa FMRadomsko Poniedziałek, 14 grudnia 20208 5109
Pierwszy z autostradowych węzłów na budowanej A1 w Łódzkiem został oddany do użytku. Węzeł Radomsko, bo o nim mowa, komunikuje A1 oraz DK42. Udostępniono także nowy wiadukt oraz sześciokilometrowy fragment nowej betonowej nawierzchni.

Ładuję galerię...

Kierowcy jadący budowaną autostradą A1 między Kamieńskiem a Radomskiem napotkają sporo zmian. W poniedziałek otwarto Węzeł Radomsko. Poprawi to nie tylko komunikację w zachodniej, przemysłowej części Radomska, ale także przejazd nad autostradą, bez konieczności stania w długich korkach. - Jesteśmy w szczególnym momencie historii budowy autostrady A1. Oddajemy pierwszy na wszystkich czerech łódzkich i jednym katowickim odcinku węzeł autostradowy. Kapitalnie poprawi to łatwość funkcjonowania okolicznych mieszkańców - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

 

Poza tym drogowcy oddali do użytku wiadukt nad budowaną A1 w ciągu drogi krajowej nr 42. Tym samym zlikwidowano dotychczasowe rondo. Udostępniono także brakujący sześciokilometrowy fragment nowej betonowej nawierzchni na odcinku C. Tym samym na całym kontraktowym odcinku Kamieńsk - Radomsko o długości ponad 16 km wprowadzono układ 2+2, czyli dla każdego kierunku ruchu, wyznaczono po dwa pasy ruchu.

 

Kolejne zmiany na tym odcinku budowanej A1 nastąpią jeszcze w tym tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią, w najbliższą środę do użytku mają zostać oddane wiadukty nad A1 w Stobiecku Miejskim, między Kamieńskiem i Pytowicami oraz między Dobryszycami i Blokiem Dobryszyce.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_kolec ~gość_kolec (Gość)14.12.2020 21:26

A karetki jeżdżą po kolejne ofiary wypadków w tej wspaniałej budowie.

44


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)14.12.2020 20:12

Witam. Czy ktoś może wie kiedy wiadukt bełchatowski będzie przejezdny?

50


gość_mhm ~gość_mhm (Gość)15.12.2020 08:38

Jechalem wczoraj i cudów to tam nie widziałem

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat