Budowa A1. Drogowcy oddają nowy węzeł, wiadukt i kolejny odcinek z nową nawierzchnią

GDDKiARadomsko Niedziela, 13 grudnia 202013 19025
Sporo nowości na budowanej w Łódzkiem autostradzie A1. W poniedziałek, na odcinku „C” pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem, drogowcy oddadzą nowy węzeł, wiadukt na drodze krajowej 42, który przebiega nad powstającą A1, poza tym oddadzą kolejne 6 kilometrów betonowej nawierzchni. To oznacza, że budowaną trasą będzie można łatwiej przejechać.
fot. GDDKiA

W najbliższy poniedziałek (14 grudnia) do ruchu zostanie oddany pierwszy z wszystkich powstających węzłów autostradowych - węzeł Radomsko komunikujący budowaną autostradę A1 i DK42. Jak tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, poprawi to nie tylko komunikację w zachodniej, przemysłowej części Radomska, ale poprawi też przejazd nad autostradą bez konieczności stania w długich korkach.

 

Oprócz otwarcia węzła, tego dnia zostanie udostępnione dla kierowców pozostałe 6 kilometrów betonowej nawierzchni na odcinku „C” autostrady A1: Kamieńsk – Radomsko, a także oddany zostanie wiadukt na drodze krajowej 42 nad budowaną autostradą (przedłużenie ul. Brzeźnickiej w Radomsku). - Jednocześnie na całym kontraktowym odcinku Kamieńsk – Radomsko, czyli na długości ponad 16 km zostanie wprowadzony układ 2+2, czyli dla każdego kierunku ruchu, wyznaczone będą po dwa pasy ruchu. Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko dla jadących w kierunku Katowic. W stronę Łodzi ruch odbywał się po jednym pasie - wyjaśnia Maciej Zalewski.

 

Puszczenie ruchu na nowym węźle zaplanowane jest na godzinę 11.00.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adamvit ~adamvit (Gość)18.12.2020 12:47

Wolał bym aby tutaj wypowiadali się fachowcy a nie neptki.

20


gość_gbb ~gość_gbb (Gość)13.12.2020 08:55

Widać że dziurawy

49


gość_budowlanymroczny ~gość_budowlanymroczny (Gość)15.12.2020 08:04

Prawda taka o tej budowlance, ze buduja glownie zachodnie firmy za nasze kredyty zaciagane w zachodnicjnbankach na niekorzystnych warunkach. A za to my będziemy płacić podwojnie. Bo winietka/bramki i oplata w paliwie będzie i ten kredyt musimy splacic pewnie oddanymi surowcami. Już tak nisko upadliśmy że nie ma rodzimych firm do budowy i swoich banków.

31


Kazik ~Kazik (Gość)13.12.2020 10:10

Po co to było burzyć żeby taki sam szajs zbudować a wystarczyło nową nawierzchnię położyć a nowe wiadukty są za niskie ledwie TIR się mieści a co mówić o dźwigach

221


Fred 1 ~Fred 1 (Gość)13.12.2020 18:43

A statki wycieczkowe to już na pewno się nie zmieszczą!!!!

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat