Bronili prezydenta, mogli stracić zdrowie?

Strefa FM Wtorek, 22 października 201324 7313
Czy udział osób niepełnosprawnych z warsztatów terapii zajęciowej w Piotrkowie w przedreferendalnej pikiecie w obronie prezydenta Chojniaka mógł pogorszyć ich stan zdrowia? Bada to prokuratura.

- Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie na podstawie zawiadomienia osoby fizycznej wdrożyła czynności sprawdzające w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź częściowego uszczerbku na zdrowiu osób małoletnich i pełnoletnich przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki podczas happeningu, który miejsce miał 28 sierpnia 2013 roku przed budynkiem UM w Piotrkowie - mówi prokurator Dorota Mrówczyńska z Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas przerwy w sierpniowych obradach sesji Rady Miasta, grupa osób manifestowała swoje niezadowolenie z faktu przeprowadzenia referendum w Piotrkowie. Wśród tych osób byli między innymi niepełnosprawni - podopieczni piotrkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zanzi ~Zanzi (Gość)24.10.2013 13:01

"gosc" napisał(a):
Jeśli prokuratura nie dopatrzy się niczego złego to ośmieszy samą siebie.

Myślę, że dziwne by było, gdyby prokuratura kiedykolwielk dopatrzyła się jakichś nieprawidłowości w pracy obecnego prezydenta i jego "ekipy" ;)
Jednak niesmak pozostanie..

00


Irma ~Irma (Gość)24.10.2013 12:06

"" napisał(a):
Czy na zdjęciu ta starsza pani w okularach to nie przypadkiem matka dyrektorki słynnej szkoły w Piotrkowie ?


Ale na zdjęciu są dwie panie w okularach? I o którą szkołę chodzi?

00


??? ~??? (Gość)24.10.2013 09:16

Czy na zdjęciu ta starsza pani w okularach to nie przypadkiem matka dyrektorki słynnej szkoły w Piotrkowie ?

00


Arletta ~Arletta (Gość)24.10.2013 01:20

Nikt za to nie beknie, ale ocena myślących ludzi jest taka: perfidia niesłychana. To tylko zera moralne mogły zorganizować.
Proponuję Wam do przyszłorocznych wyborów lepiej się przyłożyć, niż do tegorocznego referendum.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)24.10.2013 00:06

"koko" napisał(a):
Czy wiecie, że korzystając z map google kiedy popatrzycie na Piotrków Trybunalski (przy powiększeniu 2km/1mila i podobnych najczęściej używanych) zamiast nazwy miasta ukazuje się napis "Wielka Synagoga"??? Ta zmiana została wprowadzona 24 lipca 2013 roku i nie można tego zmienić. Przynajmniej ja nie mogę spowodować zminejszenia napisu do wielkości takiej jak mają napisy na innych świątyniach w Piotrkowie. Npisałam w tej sprawie do google. Nie wiem czy to pomoże, ale proszę przekazać tę informację innym. Może po bardziej masowych prośbach google poprawią napis. Nie mieszkam w Wielkiej Synagodze tylko w Piotrkowie Trybunlaskim.


Zauważyłem to jakiś czas temu i też mi się to nie podoba. Do Google napisałeś? Sądzisz, że możesz mieć większe przebicie, niż lobby żydowskie? Dobre. :)
Mam dla Ciebie lepszą zabawę. W wyszukiwarce Google wpisuj frazy złożone z nazwy narodowości i wyrazu "to", np.: "Polacy to", "Niemcy to", "Rosjanie to". Możesz wpisać dowolną narodowość i wyskoczą podpowiedzi - i to dość osobliwe podpowiedzi. A potem spróbuj tak samo z "Żydzi to". Po wpisaniu dwóch pierwszych liter jeszcze podpowiedzi są, ale gdy wprowadzisz słowo "Żyd" to już żadnej podpowiedzi nie uświadczysz... Skoro już do Google pisujesz, to możesz spytać i o ten "fenomen"... :)
Mam nadzieję, że inni nam wybaczą ten mały off-topic...

00


gostek ~gostek (Gość)23.10.2013 19:03

To bez znaczenia, czy dorośli czy nieletni- ich tam nie powinno być! Chyba że ta "terapia zajęciowa" ma w programie przebieranie się na oczach przechodniów w reklamowe koszulki (tym raz pro-prezydenckie, następne może będzie Pepsi)

00


mm ~mm (Gość)23.10.2013 18:11

Czy później prokuratura sprawdzi jaki wpływ na stan zdrowia niepelnosprsenych będą miały wezwania i przesłuchania na prokuraturze? A co będzie jak osoba niepelnosprswna nie stawi się na przesłuchanie lub badsnie? Zostaną ukarane? A może trafią do więzienia, przecież prokuratury stawiają im różne zarzuty, a sady skazuja je nawet do więzienia. Nie tak dawno głośno było w mediach ogolnopolskich o takim przypadku i dopiero ulaskawienie Prezydenta RP dalo temu człowiekowi wolność.

00


wtz ~wtz (Gość)23.10.2013 16:23

W Warsztatach Terapii Zajęciowej nie ma osob NIELETNICH. Co za ignorancja! Wsryd! Zanim się coś napisze lub powie należy to sprawdzić! Zarowno dzieci i młodzież pelnosprawna, jak i niepelnosprawna, do 18tego roku życia objeta jest obowiązkiem szkolnym i obowiazkiem nauki, nikt i nic nie jest w stanie z tych obowiązków zwolnić - patrz ustawa o systemie oświaty. Warsztaty Terapii Zajęciowej przeznaczone są wyłącznie dla osób doroslych i najczęściej są to osoby, które ukonczyly 24 lata. Totalny brak profesjonalizmu ze strony redaktora i prokuratury.

00


psina lesina ~psina lesina (Gość)23.10.2013 16:23

"Piotrkowianin" napisał(a):
Obawiam się, że prokuratura po roku umorzy śledztwo.


przecież to normalka w tym mieście,swój swojemu krzywdy nie zrobi.
Białoruś w Piotrkowie.

00


Stop Przemocy ~Stop Przemocy (Gość)23.10.2013 13:07

Wśród byli też nieletni. Wykorzystywanie do celów stricte politycznych osób nieletnich i z widoczną ograniczoną poczytalnością w stopniu znacznym jak i kalekich dorosłych jest przestępstwem kwalifikowanym popełnionym z zamiarem bezpośrednim.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat