Brakuje krwi! Pomożecie?

ePiotrkowRegion Czwartek, 16 sierpnia 20188 4481
Każdy, kto chce pomóc ratować ludzkie życie może to zrobić poprzez udział w honorowych zbiórkach krwi. Jak zostać wakacyjnym ratownikiem życia?

Krew będzie można oddać 19 sierpnia w Ręcznie przy kościele parafialnym przy ul. Głównej w godz. 9.00 – 12.00. Z kolei 26 sierpnia w godz. 10.00 – 13.30 akcja zostanie zorganizowana w Szkole Podstawowej w Babach przy ul. Piotrkowskiej 20. Zapraszamy z dokumentem tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Trzeba mieć ukończone 18 lat i ważyć powyżej 50 kg.

 

Akcje organizują kluby Honorowych Dawców Krwi PCK przy współpracy z Punktem Pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.08.2018 08:47

Ktoś kto mial styczność z tym ze bliska osoba z rodziny potrzebowała krwi i widzial co daje taka jednostka krwi jak dziala na chorego to doskonale wie co znaczy oddawac krew... i w dupie z przywilejami.. zdrowie jest bezcenne a krew tym bardziej... ale to trzeba sie przekonac samemu..

00


gość ~gość (Gość)17.08.2018 19:35

No pewnie ze mozna honorowo.A pozniej szpital kaze ci honorowo pokryc koszty leczenia

10


gość ~gość (Gość)17.08.2018 16:33

a czy naprawdę musza być korzysci??? mozna to zrobic honorowo i juz. ja oddaje juz kilka lat mam ponad 15 litrow na koncie. najważniejszy przywilej to skrocenie czasu oczekiwania do specjalisty do 7 dni..
wolne, czekolady i odliczenie podatku to taki dodatek

00


gość ~gość (Gość)17.08.2018 10:22

Korzysci to dzien wolny w pracy,kilka nibyczekolad,kilkadziesiat pln zwrotu podatku za 2 litry krwi,darmowa komunikacja miejska po oddaniu 18 litrow krwi.

00


gość ~gość (Gość)16.08.2018 11:41

Jestem honorowym krwiodawca od kiedy skończyłem 18 rok życia. Blisko drugie tyle lat oddaje krew minimum 4 razy w roku. Jestem też potencjalnym dawcą szpiku.Nie byłoby problemów ze zbiórka krwi gdyby szanowano krwiodawców. My mamy honorowo oddawać krew a jak ktoś z naszej rodziny jej potrzebuje to w regionalnym centrum w Piotrkowie karzą nam zebrać od innych krwiodawców. Tylko tutaj tak jest. Oddawanlem krew w kujawsko pomorskim i małopolskim i czegoś takiego nie było. Moim kolego opłacało się jechać z Poznania do Niemiec oddać krew bo przynajmniej dostali gotówkę.ja sam bardzo w to -honorowe oddawanie krwi aż w mojej rodzinie nie było potrzeby uzyskania 10 jednostek wtedy usłyszałem od ordynatora że musimy kupić krew od szpitala...nie interesowało go ze oddałem w życiu tylei tyle krwi... Powiedział mi wtedy że oni też ją muszA kupić.dopiero interwencja pisemna z ministerstwa zmieniła podejście wówczas. Chce mnie się płakać jak czytam o tych wszystkich zbiórkach.wystarczyloby inaczej traktowac Krwiodawców. Kilka lat temu czytałem o górnikach którzy musieli odpracowywać do emerytury każdy dzień w którym oddawali krew. Przywileje?raz użyłem legitymacji by wejść do lekarza bo fatalnie się czułem to nie dość że dostałem opiernicz od osób w kolejce to jeszcze zrugala mnie pielęgniarka....pierwszy i ostatni raz to zrobiłem . pozdrawiam wszystkich krwiodawcow., Którzy mimo wszytko w dalszym ciągu ratują ludzkie życie

130


Sceptyk ~Sceptyk (Gość)16.08.2018 18:56

Chciałem oddać krewę ,
,piszą żeby wypić kawę , a on mówi, że ciśnienie za duże! No przecież piłem kawę . NIe pobrał .WAL SIĘ WIĘCEJ NIE ODDAM

11


gość ~gość (Gość)16.08.2018 18:00

oddając krew można to sobie odliczyć od podatku, więc można powiedzieć, że poza satysfakcją inna korzyść też jest

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat