Brakuje kierowców ciężarówek. Jest rozwiązanie?

ePiotrkowKraj Wtorek, 20 lutego 201845 13702
Większość krajów Unii Europejskiej (w tym szczególnie Polska) boryka się z problemem braku kierowców zawodowych. Kandydatów nie brakuje, największym problemem jest koszt związany ze zdobyciem uprawnień. Potencjalnym pracownik musi wydać ponad 10.000 złotych, aby móc wsiąść za kółko TIR-a. Problem chce rozwiązać Polski Instytut Transportu Drogowego. Mówili o tym we wtorek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Zawadach (przy obwodnicy Bełchatowa) posłanka PiS Małgorzata Janowska oraz Marcin Wolak - prezes PITD.

Ładuję galerię...

Polski Instytut Transportu Drogowego ma pomysł, który może pomóc w rozwiązaniu problemu braku kierowców. Proponowane rozwiązanie ma opierać się na stworzeniu trójstronnych umów kredytowych - Będą one pozwalały uzyskać prawo jazdy, każdemu zainteresowanemu niezależnie od jego możliwości finansowych. Umowę zawieraliby pracodawca, kandydat oraz wybrany bank. Kredyt spłaca pracodawca, jednak w przypadku, gdy kierowca zdecyduje się zakończyć pracę cesja spłaty przechodzi na niego. Właściciele firm nie musieliby angażować własnych środków, mieliby zabezpieczenie w postaci umowy lojalnościowej. W roli gwaranta kredytu mógłby wystąpić  Bank Gospodarstwa Krajowego - mówił podczas konferencji Marcin Wolak.

 

- W tej chwili trwają rozmowy między ministerstwami w sprawie wprowadzenia pilotażu. Walczymy o to, aby taka inicjatywa zaczęła funkcjonować i mam nadzieję, że podczas następnego spotkania będę już mogła pochwalić się sukcesem - mówiła z kolei Małgorzata Janowska.

 

Program ten nie jest skierowany wyłącznie dla osób bezrobotnych, ale również do tych, którzy chcą powiększyć swoje kwalifikacje zawodowe.

 

47% firm transportowych już deklaruje chęć współpracy. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się szerzej z projektem na stronie Polskiego Instytutu Transportu Drogowego.

 


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.05.2019 13:45

Nędzną płacą. Żaden mądry kierowca,nie będzie swoją ciężką pracą dorabiał przewoźnika złodzieja.

10


zenek ~zenek (Gość)21.02.2018 06:05

Uprawnienia kierowcy zawodowego można zrobić za 6 tysięcy nie wiem skąd wyliczyli te 10 tysięcy.Problemem braku kierowców zniknie jak pracodawcy zaczną godziwie płacić za tak ciężką prace.Pracodawca który dobrze płaci niema problemu z brakiem kierowców,płacze tylko ten co by chciał żeby jeździć u niego za marne grosze!!!

181


dość hałasu ~dość hałasu (Gość)22.02.2018 00:40

Mniej ciężarówek to mniej hałasu, nie zniszczone drogi, na tory i po sprawie!

70


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)21.02.2018 20:57

Ta baba weszła do Sejmu za zmarłego posła Wójcikowskiego i zaraz zmieniła orientacje na pisowską!
Oszukała swoich wyborców! takim powinno się z automatu zabierać mandat!
Faryzeuszka!

81


gość ~gość (Gość)24.02.2018 18:43

Moja rada jest inna. Wrzucić triry na tory .

40


gość ~gość (Gość)24.02.2018 07:41

Moja rada jest inna. Wrzucić triry na tory .

40


ja piotrków ~ja piotrków (Gość)21.02.2018 07:56

jak ktoś tu pisze o małych pensjach to chyba pojęcia nie ma o czym mówi mi wychodzi ponad 7,5 tysiąca na ręke plus diety soboty i niedziele w domu i to w firmie z okolic piotrkowa pozdrawiam

84


dfgdfgdfg ~dfgdfgdfg (Gość)21.02.2018 13:28

Myślę, że najlepszą receptą na to jest jeszcze więcej podatków oraz coraz więcej obostrzeń. Jak wiadomo, nic tak nie poszerza szarej strefy jak stare, dobre zabieranie pieniędzy ludziom!

12


Ray ~Ray (Gość)21.02.2018 10:28

ja tam jestem sam, nie mam dzieci, ta robota jest dla mnie, jak Ray z chlopakow z barakow, bidony z sikami i q-rewska trasa, ja wlasnie odkladam na to prawko i mam nadzieje za rok ruszyc w trase. dym

15


gość ~gość (Gość)21.02.2018 08:29

Takie same zasady powinni wprowadzić z lekarzami

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat