"Boom na Zalew Sulejowski jeszcze wróci"

Strefa FMRegion Czwartek, 06 sierpnia 202057 20009
Od wielu lat Zalew Sulejowski traci na zainteresowaniu turystów. Mimo, że liczne samorządy deklarują chęć działania w celu poprawy tego stanu, to sytuacja z roku na rok staje się coraz mniej ciekawa. Są jednak tacy, którzy w przyszłość patrzą optymistycznie. - Boom na Zalew Sulejowski jeszcze wróci - twierdzi Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków.
fot. Ł. Michalczyk

O kiepskiej sytuacji Zalewu Sulejowskiego pisaliśmy już pod koniec lipca. Temat powrócił w jednym z sierpniowych wydań magazynu Magiel na antenie Strefy FM.

Dobrymi przeczuciami co do przyszłości zbiornika podzielił się z słuchaczami Paweł Kowalski, który przypomniał też o jego historii. - Kiedyś to była oaza spokoju i myślę, że tak powinno pozostać. Pamiętam zalew w czasie gdy powstawał. Teraz brakuje w jego obrębie infrastruktury turystycznej, ale akwen był kiedyś zbiornikiem wody pitnej. Jednak w latach 90. był okres, gdy ochoczo wynajmowano tereny pod różne działalności i np. pola namiotowe, obecnie jest to w odwrocie. Turyści z regionu często wybierają dalsze miejsca wypoczynku. Mimo wszystko myślę, że taki zbiornik jak Zalew Sulejowski, zlokalizowany w pobliżu Piotrkowa i Tomaszowa, ma rację bytu. Myślę, że boom na Zalew Sulejowski jeszcze wróci. Obecnie nad morzem mamy prawdziwe tłumy, a są osoby, które szukają spokoju i dlatego wybierają mniejsze jeziora. Pandemia też sprzyja temu, by szukać miejsc bardziej odosobnionych. Oczywiście, by życie nad zalew wróciło, trzeba pozbyć się sinic i oczyścić. To powinien być akwen żeglarski, wędkarski, z licznymi kąpieliskami - mówi przedstawiciel Nadleśnictwa Piotrków.


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (57)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.08.2020 20:49

Nad zalew sulejowski jeździłem ponad 30 lat do Bronisławowi na ośrodek wodnik ale niestety wszystko upadło

20


gość ~gość (Gość)07.08.2020 15:23

Sulejów nie ma dostępu do zalewu:D jak nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj

30


Kazik ~Kazik (Gość)06.08.2020 12:41

Stan zalewu to zarazem karykatura nieudolnego państwa .. Skoro żadna z gmin nie potrafi zrobić parkingu blisko wody to o czym to świadczy o nieudolności lokalnych władz. Dlaczego Magiel nie zapyta Burmistrza Wolborza Sulejowa i władz powiatu czego nauczyli się po wycieczce do Skandynawii . To było na początku pierwszej kadencji
tych Panów czego sie tam nauczyli czy to była tylko wycieczka tych osób na koszt podatnika .. Nikt normalny nad zalew nie przyjedzie jak ma z bagażami iść do niego na piechotę ponad kilometr

170


gość ~gość (Gość)06.08.2020 14:59

Marzenia,inwestycja za min.1 miliard plz
Nie osiągalne

92


gość ~gość (Gość)06.08.2020 22:51

Zalew dziot, Sielpia ma owiele mniejszy zalew ale całą infrastrukturą kładzie Zalew sulejowska na łopatki.
Osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy powinni się zapaść pod ziemię,takie możliwości a niema poprostu NIC NIC NIC

140


gość ~gość (Gość)08.08.2020 06:58

Chyba nikogo z was nad zalewem dawno nie było. Tłumy ludzi. Na kempingu mnóstwo kamperów,namiotów i przyczep. Buduje się dużo domków. Na wodzie dużo osób korzysta ze sprzętów wodnych. Woda czysta. Nie byłeś to się nie wypowiadaj.

12


gość ~gość (Gość)07.08.2020 09:51

Najgorszy jest brak swobodnego dostepu do wody. Wszedzie ogrodzenia. To jest tragedia. Po co jechac nad zalew jak nie mozna do niego swobodnie dojsc i przejsc sie wzdluz brzegu.

50


gość ~gość (Gość)08.08.2020 09:52

Brzegowym moczykiją, syfiarzą, brudasom, i nie umiejącym się zachować - stanowcze nie!

11


Uncle Sam ~Uncle Sam (Gość)07.08.2020 18:42

5 m od wody to powinno być wytyczną .Zakaz wszelkiej prywatyzacji typu zbudowałem pomost i to miejsce jest moje.Kto na to pozwala ?Albo kupułem działkę i stawiam tabliczkę teren prywatny.
Ogólnie syf .Widać że liczy sie układ a nie jednostka .
Piękno tkwi w naturze , przestańcie niszczyć ten piękny Zbionik wodny - to do Tych którzy mają na to wpływ.Pozdrawiam.

30


gość ~gość (Gość)07.08.2020 16:49

Kiedyś to może byl dostep do jeziora dla turystow. Teraz nie ma jak sie tam dostac, coraz wiecej ogrodzen. Woda jest brudna, ogolnie kiepsko, taki prl, brak rozwoju, w czasie się to wszystko zatrzymalo

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat