Bomba na poczcie przy Słowackiego?

ePiotrkow Poniedziałek, 23 kwietnia 201810 13874
To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, w ramach których piotrkowskie służby mundurowe testowały swoje możliwości sprzętowe oraz sposób działania w sytuacji kryzysowej.

Ładuję galerię...

O szczegółowym planie tych manewrów opowiedziała nam asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim. - Do urzędu pocztowego trafiła przesyłka, z której wystawały przewody elektryczne. Istniało ryzyko, że to może być ładunek wybuchowy. Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że z paczki wydobywa się substancja niewiadomego pochodzenia. Z pomocą strażaków sprawdzamy, co to za substancja. Dla bezpieczeństwa osób postronnych w okolicach poczty wprowadziliśmy zakaz poruszania się dla pieszych.

 

Po ustaleniu przez pirotechników, że paczka nie zawiera ładunku wybuchowego, do akcji wkroczyli piotrkowscy strażacy. Nie obyło się bez kłopotów. - Substancja, która wypłynęła z paczki wydzielała silny i drażniący zapach. Ratownicy zabezpieczyli pomieszczenia, a następnie - jeszcze przed przybyciem strażaków - ewakuowali pracowników i interesantów z budynku. Akcja przebiegła prawidłowo. Teraz staramy się zidentyfikować substancję. Należy ją zabezpieczyć i spakować, by móc bez przeszkód przewieźć pakunek do laboratorium.

 

W ramach działań straży pożarnej uczestniczący w akcji zastęp rozpoznania chemicznego z Łodzi wstępnie określił, jakie zagrożenie mogło dotknąć przebywające na poczcie osoby. Na szczegółową ekspertyzę trzeba w takich sytuacjach poczekać nieco dłużej. W ćwiczeniach udział wzięła też piotrkowska Straż Miejska, która pomogła w czynnościach związanych z zabezpieczeniem ruchu drogowego w okolicach poczty.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

daro ~daro (Gość)25.04.2018 23:51

jakby nie rzucali paczkami to z nich nie wystawałaby żadne kable...

00


gość ~gość (Gość)25.04.2018 13:10

Poczta juz nadaje się do takich ćwiczeń tylko i nic więcej

10


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)23.04.2018 23:07

Cytuję:
To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń


A ten scenariusz pewnie napisała ta sama osoba, co pisze scenariusze do "Trudnych spraw". Totalne oderwanie od rzeczywistości.

Cytuję:
Do urzędu pocztowego trafiła przesyłka, z której wystawały przewody elektryczne. Istniało ryzyko, że to może być ładunek wybuchowy.


No tak, jak są kable, to przecież musi być bomba, bo cóż by innego?

Cytuję:
Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że z paczki wydobywa się substancja niewiadomego pochodzenia.


A to jest dobre! Widzą, że wydobywa się z paczki, a jednocześnie piszą, że nie wiadomo skąd pochodzi. Jakaś poznawcza schizofrenia.

Cytuję:
Z pomocą strażaków sprawdzamy, co to za substancja.


No, oczywista oczywistość. W końcu kto lepiej może zidentyfikować nieznaną substancję, jak nie strażak? ;)
A tak swoją drogą, to tą wydumaną sytuację lepiej ogarnęłaby jedna rozsądna sprzątaczka. Paczkę z której wycieka coś śmierdzącego wystarczyłoby włożyć w jakiś zamykany pojemnik i po kłopocie.
Super ćwiczenia - emocje jak na grzybobraniu. A co zażywał scenarzysta, to nie wiem. ;)

22


bombonierka ~bombonierka (Gość)23.04.2018 21:00

dość, że ulica w połowie zamknięta to mieszkańcy nie mieli jak wyjechać ze swoich posesji...wóz strażacki zajął jedyne miejsce, żeby wyjechać z tej ulicy...czy to ma być zabezpieczenie poczty, ulicy, bo na pewno nie szkoły...bo mieszkańcy rozumiem zostaną rozwaleni przez bombę, to po co im wyjazd z miejsca zamieszkania...czy ktoś wreszcie przestawi tę blokadę od ulicy Słowackiego? ja rozumiem naprawdę potrzebne ćwiczenia tylko jak pozostali mają normalnie funkcjonować, pod prąd jeździć?

22


gość ~gość (Gość)23.04.2018 20:42

Wiesz co to jest clickbait? Specjalnie takie cos napisali by jak najwięcej osób weszlo i czytalo

20


gość ~gość (Gość)23.04.2018 20:38

Bo ze wszystkich paczek z bombami wystają akurat kable...

10


gość ~gość (Gość)23.04.2018 20:24

Ciekawe kto podłożył.Może to te co tak kradli ostatnio domy?

20


siła przewodnia ~siła przewodnia (Gość)23.04.2018 17:22

Najlepiej zakorkować tzw. centrum tego pipidówka!

42


gość ~gość (Gość)23.04.2018 16:52

Myślałem że już były ćwiczenia na topolowej...

32


gość ~gość (Gość)23.04.2018 15:43

Skoro ćwiczenia to po co taki tytuł sugerujący,że faktycznie mogła być bomba.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat