Boisz się skoku ze spadochronem? Możesz polatać w tunelu aerodynamicznym

Strefa FM Środa, 06 maja 20155 4065
Każdy, kto chciałby skoczyć ze spadochronem, ale boi się podjąć ryzyko, może polatać w tunelu aerodynamicznym. W Polsce znajdują się trzy takie obiekty - dwa komercyjne i jeden wojskowy, niedostępny dla cywilów.

Nasz reporter odwiedził jeden z tych komercyjnych, który znajduje się pod Warszawą. O tym jak działa tunel aerodynamiczny Flyspot rozmawialiśmy z Dianą Pawelec.

- Utworzenie obiektu to pomysł trzech znajomych z okolic Częstochowy, którzy mieli do czynienia z lotnictwem. Podczas latania towarzyszą nam instruktorzy z całego świata. Mamy tutaj Australijczyków, Łotyszy, Polaków, a nawet jedną Greczynkę. Wśród nich są osoby, które nigdy nie skakały ze spadochronem, ale są bardzo doświadczone w lotnictwie - mówi Diana Pawelec.

Ile czasu potrzebujemy, aby móc polecieć samemu? Diana Pawelec mówi, że jest to kwestia indywidualna. - Są osoby, które radzą sobie doskonale już za pierwszym razem. Ale myślę, że trzeba polatać około 10 godzin z instruktorem, by móc swobodnie samemu wejść do tunelu. Na ćwiczenia należy zabrać dobry humor, swobodny strój i sportowe buty. Nie ma również większych przeciwwskazań do latania w tunelu. Wykluczają to jedynie kontuzje i przeciwwskazania do uprawiania sportu. Latają nawet 3-letnie maluchy. Odwiedzają nas zarówno osoby doświadczone, jak i rodziny z dziećmi. Wiatr, który w środku nas unosi osiąga nawet 300 km/h - wyjaśnia.

Każdy, kto mógł polatać w tunelu aerodynamicznym twierdzi, że to niesamowite przeżycie, aczkolwiek nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. - Na początek bez instruktora byłoby naprawdę ciężko, ale to niesamowite przeżycie. Ciężko było się uspokoić, a jest to potrzebne, żeby wykonać jakikolwiek ruch. Wygląda to banalnie, ale tak się tylko wydaje.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Syśka ~Syśka (Gość)18.03.2016 12:01

Miałam wielkiego cykora, by skoczyć ze spadochronem. Dlatego najpierw korzystałam z tunelu aerodynamicznego w Lesznie, a kilka tygodni później skoczyłam. I nie żałuje. Obie atrakcje godne spróbowania.

00


glon ~glon (Gość)07.05.2015 07:54

Ile kosztuje taka przyjemność w tunelu ??

00


Maniek Kapusta ~Maniek Kapusta (Gość)06.05.2015 15:51

A nie lepiej skoczyć u nas na lotnisku? Prawdziwa adrenalinka, widoczki, przygoda,... Kiedy ten sezon się w końcu zacznie?

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat