Boisko w Biskupiej Woli otwarte

ePiotrkowRegion Piątek, 17 stycznia 20200 1252
Można już korzystać z boiska w Biskupiej Woli. Obiekt został otwarty 11 stycznia. Uroczystość tego dnia przygotowali mieszkańcy sołectwa Biskupia Wola z radną Mileną Mieszek i sołtysem Biskupiej Woli Mariuszem Kozubem.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i krótkiej części artystycznej, podczas której młoda mieszkanka sołectwa Biskupia Wola wyrecytowała wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję, wójt podziękował za pomoc i zaangażowanie wszystkim, dzięki którym ten długo wyczekiwany obiekt sportowy powstał. Roman Miksa przekazał sołectwu, na dobry start, sportowy upominek. Deszcz uniemożliwił przeprowadzenie całej uroczystości na nowym boisku, jednak nie przeszkodził młodzieży lokalnej na rozegranie pierwszego meczu.

 

Budowa boiska została wsparta przez Sejmik Województwa Łódzkiego w ramach dotacji celowej na realizację zadań z zakresu rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Dotację otrzymała gmina Czarnocin, która przygotowała projekt budowlany już w 2018 roku, a wniosek na budowę boiska sportowego w Biskupiej Woli w roku 2019. Całkowita wartość przedsięwzięcia to 126 tys. 701,07 zł, z czego dofinansowanie to 80 tys. W ramach inwestycji powstało boisko o wymiarach 23 x 40 oraz kort do gry w tenisa o wymiarach 10,97 x 23,76. Na boisku zamontowane zostały dwa piłko chwyty oraz tzw. elementy małej infrastruktury tj. kosze na śmieci i ławki. Wykonane zostało również ogrodzenie boiska oraz utwardzony kostką brukową zjazd na boisko z drogi gminnej.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat