Boiska czekają na nawierzchnię

Strefa FM Środa, 10 czerwca 20205 1882
Budowa nowych boisk na stadionie miejskim "Concordia" idzie pełną parą i wiele wskazuje na to, że nowe place do gry zostaną wybudowane przed terminem.
fot. UM w Piotrkowie

Na nowy kompleks złożą się dwa boiska - piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92x59 m i pokryte nawierzchnią poliuretanową boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można zagrać w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego czy badmintona. To boisko o wymiarach 32x19 m. Ponadto wzdłuż linii bocznych zostaną ustawione ławki rezerwowych i standardowe ławki parkowe.


- Prace są już bardzo zaawansowane. Wywieziono starą ziemie i ułożono podbudowę pod boiska. Równocześnie zakończono budowę zbiornika odparowującego wodę opadową. Wielkimi krokami zbliżamy się do końca inwestycji. Przed nami wykonanie nawierzchni boisk, zainstalowanie piłkochwytów, bramek oraz oświetlenia - wylicza Jarosław Bąkowicz, kierownik Zespołu Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Koszt budowy boisk to ponad 3 mln, z tego 1,3 mln zł pochodzi z dofinansowania z programu „Sportowa Polska" ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu.

 

Zgodnie z umową, boiska miały być gotowe do końca sierpnia. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że z nowej infrastruktury będzie można skorzystać wcześniej.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.06.2020 22:01

A te uschnięte jarzębiny przy bramie wycięli?

00


prawa pierś ~prawa pierś (Gość)10.06.2020 20:42

Cała Polska zbiera deszczówkę, nawet Prezydent Najjaśniejszej i rząd, który mówi że łoży społeczne pieniądze na ten cel. A tutaj takie faux pas, zbiornik odparowujący wodę opadową. Ręce i piersi opadają, bo trawy do podlewania pozostało wokoło całe mnóstwo. Ciekawe czy Antoni Macierewicz nie maczał w tym procederze paluszków.

30


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)10.06.2020 19:29

Nie ma to jak pobiegać sobie po sztucznym.

30


gość ~gość (Gość)10.06.2020 12:43

A droga to kiedy? Wstyd!

21


gość ~gość (Gość)10.06.2020 09:33

Pod Crossa albo quada mogą tak zostawić będzie taniej i wszyscy zadowoleni

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat