Boczne boiska na stadionie Concordii zostaną przebudowane

ePiotrkow Poniedziałek, 07 października 201932 4798
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów piłki nożnej, zwłaszcza tych, którzy uprawiają sport czynnie. Do lipca 2020 roku boczne boiska na stadionie miejskim Concordii zostaną zmodernizowane. Miasto otrzymało zewnętrzne dofinansowanie na ten cel.

Ładuję galerię...

Dobre wiadomości przekazali w poniedziałek podczas konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra i prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.


Spotkanie na terenie stadionu dotyczyło właściwie dwóch inwestycji. Pierwsza to modernizacja boisk bocznych przy ul. Żwirki. Druga jest już gotowa – to bieżnia lekkoatletyczna na terenie Szkoły Podstawowej nr 16. Na obydwa te zadania urzędnicy piotrkowskiego magistratu wywalczyli dofinansowanie w kwocie ok. 1,5 mln zł. - Oba projekty znalazły się w ministerialnym programie „Sportowa Polska” - mówił K. Chojniak. 

 
Na terenie stadionu wkrótce będzie można kopać piłkę na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Powstanie tam również boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią z poliuretanu, m.in. do koszykówki czy tenisa ziemnego. - Na liście, którą właśnie ogłosiło Ministerstwo znalazł się Piotrków Trybunalski, a to oznacza, że obie inwestycje otrzymają dofinansowanie. To dla nas bardzo ważne, bo dotyczy dzieci – szkół (np. ZSP nr 1), stowarzyszeń i szkółek sportowych, które tutaj trenują - dodał prezydent. 

 
Przy boiskach wybudowany zostanie zbiornik odparowujący, którego zadaniem będzie odprowadzanie nadmiaru wody z powierzchni obiektów. Obydwa boiska będą oświetlone.


Wkrótce Urząd Miasta ogłosi przetarg, by wyłonić wykonawcę. Boiska mają być gotowe do połowy lipca 2020 roku. Realizacja tego zadania kosztować będzie ponad 4 mln zł, miasto wyłoży 2,8 mln, pozostała kwota to dotacja ministerialna.


- To nie koniec. Uważam, że infrastrukturę sportową w Piotrkowie należy rozwijać – mówił podczas konferencji wicewojewoda K. Ciecióra. - Wspólnie oglądaliśmy halę sportową Relax, widziałem mankamenty tego obiektu. Rozpoczynamy więc prace, by pozyskać pieniądze na przebudowę hali przy ul. Batorego, by piotrkowscy sportowcy mieli godne warunki, a sport w Piotrkowie mógł się rozwijać.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.10.2019 20:31

Samolot niech sobie lata nie przeszkadza mi on wcale każdy robi co lubi

12


Rafał ~Rafał (Gość)07.10.2019 19:16

Skuteczny ten Pan Krzysztof Ciecióra - wicewojewoda łódzki

73


gość ~gość (Gość)07.10.2019 14:27

A gdzie jakiś tor motocrosowy albo quadowy z tej piłki i tak nic nie ma tylko kasa idzie na pilnowanie kiboli

55


Ja ~Ja (Gość)07.10.2019 16:44

Szkoda że wybory nie są co roku. Ile nowych inwestycji by było.

70


~babcia mocherowa ~~babcia mocherowa (Gość)07.10.2019 16:26

To budowa hali Relax nabiera już konkretnych kształtów, co z rozbiórką pobliskiej rudery destylarni ????????

61


Dududhd ~Dududhd (Gość)07.10.2019 13:55

A może w końcu wyremontują ulicę Żwirki przy okazji? Dojazd na ten stadion woła o pomstę do nieba! (tak wiem, że to nie centrum)

102


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)07.10.2019 14:08

A na Żeromskiego przy liceum muldy na 40 cm.

92


gość ~gość (Gość)07.10.2019 12:48

Brawo panie prezydencie,Piotrków jest coraz piękniejszy!

613


Taka sytuacja ~Taka sytuacja (Gość)07.10.2019 15:36

Panie Prezydencie jeśli Pan to czyta, wielka prośba od mieszkańców ul. Żwirki.
Bardzo prosimy aby zarządca stadionu w końcu zaczął sprzątać po swoich gościach również na zewnątrz. Po każdym meczu czy treningu młodych piłkarzy na trawniku wzdłuż zewnętrznej części ogrodzenia walają się śmieci, butelki itd. Fajnie że dzieciaki trenują ale wypadałoby buteleczki po piwku zostawiane przez rodziców na parkingu zbierać. To samo po przyjezdnych kibicach, którzy przed meczem muszą sobie nasmarować gardło. Czy to wielki problem przejść po meczu z workiem na śmieci i doprowadzić teren do porządku. Na takim Ptaku przy Dmowskiego jakoś sobie radzą a ludzi jest dziesięć razy tyle.

52


gość ~gość (Gość)07.10.2019 14:59

Wariactwo przedwyborcze nie ma granic

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat