Boccia królowała w piotrkowskiej hali Relax

ePiotrkow Wtorek, 06 listopada 20182 3439
Za nami kolejny integracyjny turniej drużynowy w boccię zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem towarzyszyły mu zawody w darta, czyli popularne rzutki. W zmaganiach uczestniczyły głównie osoby niepełnosprawne.

Ładuję galerię...

Boccia to dyscyplina paraolimpijska, której zasady wyjaśnił nam Grzegorz Dybka, sędzia główny rywalizacji. - Mamy dwa komplety bil po sześć sztuk koloru czerwonego i niebieskiego oraz jedną białą bilę "matkę". Celem rywalizacji jest to, by jak największa liczba naszych bil znalazła się najbliżej "matki". Dzisiaj rozgrywamy w każdym meczu po sześć pojedynków, a następnie sumujemy zdobyte punkty. Wygrywa drużyna, która ma ich więcej.


To nie pierwsze tego typu zawody w Piotrkowie, o czym opowiedział nam Sławomir Górecki z piotrkowskiego SOSW. - Tę rywalizację w naszym mieście zapoczątkowaliśmy 14 lat temu. Przyjęła się z sukcesem, więc organizujemy turnieje dwa razy w roku. Grają z nami wszyscy - pełnosprawni, niepełnosprawni, dorośli i dzieci. Dzisiaj dodatkowo zawodnicy mogą sprawdzić swoje umiejętności w rzutkach.


O swoich odczuciach po zakończeniu rywalizacji opowiedzieli nam uczestnicy oraz ich opiekunowie. - Dzisiaj grało się bardzo dobrze, rzuty były świetne. Mamy nadzieję, że być może uda się zdobyć medal - zdradzili zawodnicy z Radomska. - Sport jest bardzo ważny dla wszystkich, również dla osób niepełnosprawnych. To świetna alternatywa dla bezczynnego spędzania czasu np. przed telewizorem - dodała ich opiekunka Katarzyna Tomaszewska.

 

Poniżej prezentujemy zwycięzców z uwzględnieniem podziału na kategorie:

 

Boccia:

  • Zawodnicy chodzący - WTZ Piotrków Trybunalski
  • Zawodnicy na wózkach inwalidzkich - WTZ Tomaszów Mazowiecki

 

 

Dart: 

  • Zawodnicy chodzący - Krzysztof Misztalski (ŚDSP Łask)
  • Zawodnicy na wózkach inwalidzkich - Grzegorz Dybka (Niepełnosprawni Piotrków Trybunalski)


Kolejny integracyjny turniej w boccię zaplanowany jest na maj przyszłego roku. Tym razem będzie to rywalizacja indywidualna.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.11.2018 13:23

Brawo Wy!

10


Stowarzyszenie KPDN ~Stowarzyszenie KPDN (Gość)06.11.2018 19:17

SUPER! Wielka brawa dla zawodników!

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat