Boccia i windy - Piotrków walczy o pieniądze z województwa

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 19 czerwca 20213 1919
Znamy już wszystkie projekty zadań, na które będzie można zagłosować w Budżecie Obywatelskim „ŁÓDZKIE NA PLUS". Wśród projektów zgłoszonych do puli wojewódzkiej jest montaż nowoczesnych wind w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie oraz budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Wyzwolenia.
W boccię grywa coraz więcej piotrkowian / fot.: pixabay

Autorami projektu związanego z zamontowaniem w szpitalu wind, są oczywiście jego przedstawiciele. - Chodzi o dwie nowoczesne windy z zapowiedziami głosowymi oraz automatycznie otwieranymi drzwiami, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo projekt zakłada wymianę drzwi w gabinetach, likwidację barier architektonicznych oraz modernizację pomieszczeń w budynku przychodni od strony ul. Wolborskiej - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Pomysłodawcami budowy obiektu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Wyzwolenia. są przedstawiciele piotrkowskiego "Medyka". - Chodzi o siłownię z ośmioma miejscami do ćwiczeń. Planujemy w jego sąsiedztwie zorganizować boisko do gry w boccię. Na pewno z obiektu będą korzystać osoby zainteresowane aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Obiekt miałby powstać na terenie naszej szkoły, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego, przy ul. ks. Piotra Skargi - wyjaśnia Sławomir Górecki, dyrektor placówki.

 

Od 28 czerwca będzie można głosować zarówno na projekty wojewódzkie, jak i powiatowe. Pula powiatu piotrkowskiego, zawiera 10 projektów.

 

Ze wszystkimi projektami, możecie zapoznać się tutaj.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)19.06.2021 15:45

No no na Wyzwolenia bedą grali w boccie ale pustymi butelkami po wodzie i piwsku. Efekt po kilku dniach na tym boisku bedzie więcej szkła niż huta Kara swego czasu przerobiła.
Robic na Wyzwolenia cokolwiek dla ludzi to strata czasu i kasy, zaraz będzie rozwalone, zaszczane i pomazane. Niestety, może ostro ale taka jest prawda.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat