Bliźniacy recydywiści włamali się do mieszkania

PolicjaBełchatów Czwartek, 28 maja 20209 8315
Włamali się do mieszkania, ukradli telefon komórkowy, maszynkę do tatuaży, powybijali okna. Policja aresztowała dwóch braci, mieszkańców Bełchatowa, którzy mają już na koncie podobne przestępstwa.

Ładuję galerię...

22 maja o godzinie 23.30 do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zgłosiła się pokrzywdzona, złożyła zawiadomienie o kradzieży i zniszczeniu mienia. Zeznała, że tego dnia około godz. 20 dwóch mężczyzn dobijało się do jej drzwi. - W obawie o swoje bezpieczeństwo opuściła mieszkanie, wychodząc przez okno – relacjonuje oficer prasowy komendy policji w Bełchatowie. - Kiedy wróciła, okazało się, że sprawcy wyłamali drzwi. Z jej mieszkania ukradli telefon komórkowy i maszynkę do tatuaży, potłukli talerze, powodując straty powyżej 600 zł. Kiedy była poza domem, okazało się, że sprawcy znów się pojawili. Tym razem powybijali szyby w oknach, powodując straty, które pokrzywdzona oszacowała na kolejne 600 zł. W sprawę zaangażowali się kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawców. Obaj zostali namierzeni i zatrzymani już następnego dnia.

 

Są to bliźniacy, dobrze znani bełchatowskiej policji z innych przestępstw. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą też za zniszczenie mienia, które zagrożone jest karą do 5 lat wiezienia. Bełchatowianie (34-latkowie) będą odpowiadać w warunkach recydywy za oznacza, że grozi im surowszy wymiar kary.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)28.05.2020 15:18

J. Korwin-Mikke kiedyś proponował karę chłosty! Nie jestem Jego zwolennikiem, ale - pomyślmy: powszechnie się uważa, że to jakieś średniowiecze, że to byłoby gwałcenie obowiązujących standardów, że prawa człowieka, że to niehumanitarne, że uwłacza godności człowieka itd. itp. Ale jak tak troche pomyśleć, to można zadać pytanie, czy np. trzymanie kogoś w więzieniu za stosunkowo drobne przestępstwa, to jest humanitarne? To się nie kłóci z prawami człowieka? To nie uwłacza godności? Wsadzać kogoś do celi z takimi, którzy już nie w jednej celi siedzieli, najpierw nowicjusza być może pobiją, albo zgwałcą, nadokuczają mu, poznęcają się, a kiedy już to przejdzie i się nauczy więziennych obyczajów, to może go później poduczą przestępczego fachu i wyjdzie z kicia jeszcze gorszy, bo ja jakoś w resocjalizację nie wierzę. Poza tym wszyscy za jego pobyt płacimy. Gdyby tak dostał porządne pałowanie, tak, żeby przez tydzień nie miał na czym siedzieć, ani leżeć, to może by się dobrze zastanowił, zanim poszedłby np. na następne włamanie, tym bardziej, jeśli na odchodnym by mu powiedzieli, że to póki co były takie pieszczoty, a jak go złapią jeszcze raz to dopiero dostanie prawdziwy wpier....l! Kto wie, może to byłaby lepsza prewencja, bo każdy się chyba boi bólu, może bardziej, aniżeli pobytu w celi, no i... byłoby taniej! Nie twierdzę, że tak powinno być, ale... hm… mam wątpliwości, czy Korwin-Mikke nie miał troche racji...

112


cyjan ~cyjan (Gość)29.05.2020 08:28

Zamykanie złodziei do więzień jest pomyłką. Złodziej ma oddać to co ukradł osobie pokrzywdzonej i to np 200% wartości (jako wynagrodzenie za ewentualne straty i stres).
Tymczasem okradziony nie dość, że nie otrzyma pokrycia strat, to jeszcze płaci w podatkach na utrzymanie złodzieja. Chory system.

10


gość ~gość (Gość)28.05.2020 20:54

Czy nie powinno się eksmitować na bruk rodziców tych 2 degeneratów?
Dlaczego rodzinki zbrodniarzy są w Polsce bezkarne?

22


gość ~gość (Gość)28.05.2020 22:08

Nocny łowca...? Naoglądało się? ;-)

20


gość ~gość (Gość)28.05.2020 18:15

Bliźniaki Kramp.

20


gość ~gość (Gość)28.05.2020 15:05

Może to oni ukradli księżyc?

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat