Blisko, coraz bliżej. Kto powalczy o fotel przy Pasażu Rudowskiego?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 kwietnia 2018110 13754
Bartłomiej Misiewicz kandydatem na prezydenta Piotrkowa – taka informacja pojawiła się na portalu epiotrkow.pl 1 kwietnia. Był to oczywiście żart primaaprilisowy, a może jednak zapowiedź… Wciąż przecież nie znamy kandydata PiS na to stanowisko.

Jeśli nie były asystent Antoniego Macierewicza, to kto? Może ponownie Grzegorz Lorek, piotrkowski radny Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się również o Dariuszu Rogucie, dyrektorze IPN w Łodzi, wieloletnim wykładowcy piotrkowskiej Filii UJK. A może radny Sejmiku Piotr Grabowski? - Będzie to kandydatura człowieka kompetentnego, dojrzałego, dynamicznego, o bardzo wysokim poziomie nie tylko naukowym, ale także doświadczenia administracyjnego i społecznego – mówił pod koniec ubiegłego roku Antoni Macierewicz. Dwaj ostatni kandydaci pasują do tego opisu, obaj mają bowiem dr przed nazwiskiem. Jak wynika z naszych informacji, kandydata tej partii poznamy już niedługo, bo po 14 kwietnia.

 

PiS raczej na pewno wystawi swojego kandydata, a co z resztą opozycji? Posłanka PO Elżbieta Radziszewska mówiła w Radiu Strefa FM, że kandydaci w województwie mają być wspólni. - Te rozmowy, które odbyły się w Łodzi były między Platformą Obywatelską, Nowoczesną, SLD, PSL, KOD, Obywatelami RP. Nie mamy jeszcze konkretnych nazwisk kandydatów poza Hanną Zdanowską w Łodzi. Natomiast w przypadku pozostałych miast, to porozumienie będzie zawarte za jakiś czas. Mam nadzieję, że w Piotrkowie będzie dobry kandydat.

 

Jeszcze niedawno mówiono o byłym pośle Arturze Ostrowskim, który miałby reprezentować SLD, PO, Nowoczesną i różne piotrkowskie organizacje i stowarzyszenia. Tymczasem z naszych informacji wynika, że może być nieco inaczej. Platforma Obywatelska i Nowoczesna mogą wystawić swojego kandydata, a Sojusz Lewicy Demokratycznej Ostrowskiego. Tu współpraca może być trudna z dwóch powodów: poglądy byłego posła są zbyt skrajne dla wielu piotrkowskich działaczy (przede wszystkim PO), a poza tym wytykają SLD „koalicję” w Radzie Miasta Piotrkowa z ludźmi Krzysztofa Chojniaka.
- Chcemy, aby w Piotrkowie była jedna wspólna lista i jeden kandydat na prezydenta. Moim zdaniem jest to realne i osiągalne. Namawiam do takiego porozumienia ponadpartyjnego. Na razie więcej nie mogę powiedzieć – powiedział nam wspomniany Artur Ostrowski.

 

Wspólnym kandydatem tzw. PiN (PO i Nowoczesna) mogłaby być wymieniana już wcześniej Marlena Wężyk-Głowacka, piotrkowska radna Platformy. – W tej sprawie nie będę się na razie wypowiadać – wymijająco odpowiedziała nam potencjalna kandydatka.

 

Decyzje poznamy prawdopodobnie w maju. Wydaje się jednak, że jeśli władze wojewódzkie dojdą do porozumienia, to lokalni działacze będą je tylko realizować.

 

A PSL? - Pewnie nie będziemy wystawać swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa. Zgodnie z łódzkim porozumieniem poprzemy wybranego na zasadzie consensusu pod warunkiem, że będzie spełniał nasze oczekiwania programowe – podkreślił w rozmowie z nami Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

A wybory odbędą się już w listopadzie.


Zainteresował temat?

3

20


Komentarze (110)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

salem ~salem (Gość)17.04.2018 16:09

Czas na Marlenę.

410


97-300 97-300ranga17.04.2018 09:59

mieszkaniec miasta (Gość)
" mam mame w wieku 75 lat i przejrzała na oczy jak jej koleżanki z pierwszej ławy u Fary "- - - > Dzięki Bogu stał się cud ! Dwie ociemniałe staruszki odzyskały wzrok ! Wiara czyni cuda !

46


zgoda ~zgoda (Gość)17.04.2018 15:34

z całym szacunkiem dla pana Chojniaka ,ale trzeba co jakiś czas robić zmiany faktycznie 12 lat to szmat czasu dajmy się wykazać komuś nowemu pan już się wypalił .Pozdrawiam

111


edek łowca kredek ~edek łowca kredek (Gość)17.04.2018 14:33

przyjdzie nowa władza i mam nadzieje ,że weżmie się za drogi w tym mieście bo jest tragedia 15 lat na urzędzie ,a miasto ruina po za rynkiem

120


wyborca ~wyborca (Gość)17.04.2018 13:31

przede wszystkim trzeba oczyścić UM z buractwa i starych komuchów absolwentów szkół Moskiewskich i jeszcze tych co lubią w nosek

152


lol ~lol (Gość)17.04.2018 14:14

Nie wiedziałem , że tam jest jakiś fotel i trzeba o niego powalczyć.Jaka to ma byc walka???? i czy ten fotel nadaje się do użytku?

30


tak ~tak (Gość)17.04.2018 13:10

Do ~lucyper (Gość).
Na naszych drogach wielu jest narajnych pseudo-kierowców którzy zdobyli fury i komóry od bogatych rodziców i bezczelnie popisują się, stwarzając wielkie zagrożenie w ruchu, w tym także na takich"krowich plackach" - ruchach okrężnych. Ci mają w nosie przepisy o ruchu drogowym i innych uczestników ruchu drogowego.

41


milczanoski a ~milczanoski a (Gość)17.04.2018 12:12

Cytuję:
myślę,że Radny PiS z Sulejowa wystartuje na Prezydenta Piotrkowa Tryb.


Pani burmistrz wstąpiła do PiS i z list PISu startować będzie z pierwszego miejsca, to i inni ludzie być może będą szukali dla siebie miejsca w innych konfiguracjach.

50


tak ~tak (Gość)16.04.2018 10:17

Ja zagłosuje na kandydata, który między innymi zlikwiduje "krowi placek" zwany rondem na skrzyżowaniu ul. Kostromskiej z ul. Polną i wyprowadzi z miasta lub ograniczy "watahę" samochodów nauki jazdy oraz zadba o byt mieszkańców.

160


cynik ~cynik (Gość)17.04.2018 09:52

Połowa kwietnia 2018 roku. Spekulacje dziennikarzy lokalnych trwają w najlepsze. A gdzie k....wa ta cała opozycja. Przynajmniej na papierze....Czy za pół roku znowu będziemy mieli do wyboru...Krórtko mówiąc wybór marny?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat