Błażej Grela mistrzem Olimpiady Młodzieży

Strefa FM Niedziela, 01 maja 20116
W Ciechanowie odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów zaliczane do XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z bardzo dobrej strony pokazali się na tych zawodach młodzi ciężarowcy LUKS Gryf Bujny. Podopieczni Henryka Furmaniuka zdobyli cztery medale (złoty i trzy brązowe). Mistrzem w kategorii do 77 kilogramów został Błażej Grela.

Grela osiągnął w dwuboju 270 kilogramów (115 rwanie, 155 podrzut) i aż o dziesięć kilogramów wyprzedził srebrnego medalistę Patryka Słowikowskiego (Mazovia Ciechanów). Brązowy medal w kategorii do 85 kilogramów wywalczył Tobiasz Kubik (251 kg w dwuboju).
Dwa brązowe medale zdobyły także dziewczęta z Bujen. Trzecia w wadze do 53 kilogramów była Magdalena Łącka (112 kg - dwubój). W wadze +75 kg po brąz sięgnęła również Katarzyna Ordzińska. Jej wynik w dwuboju to 135 kilogramów.

0

0

ciekawy ~ciekawy (Gość)06.05.2011 09:37

"jaki" napisał(a):

Ilu ich było w tym składzie województwa łódzkiego?

00

jaki ~jaki (Gość)04.05.2011 17:21

"MAREK..." napisał(a):
BUJNY TO NIE PIOTRKOW...

a jednak coś i w piotrkowie się zdarzyło ; pod koniec tamtego roku zawodnicy volley5/ siatkówka chłopców/ w składzie kadry woj. łódzkiego zajeli drugie miejsce w turnieju nadzieji olimpijskich a dzisiaj zdobyli brązowe medale w ogólnopolskiej olimpiadzie młodziezy w białymstoku

kibic ~kibic (Gość)01.05.2011 18:43

Serdeczne gratulacje dla trenera,zawodniczek i zawodników! To naprawde wielki sukces osiagniety w olimpijskiej dyscyplinie i to bez wielkich hałasów, krzyków o jak najwiekszą kasę na "wzmocnienie zespołu".Prawda jest taka że gry zespołowe w Piotrkowie kompromituja sie w przeciwieństwie do sportów indywidualnych.

00

Tata ~Tata (Gość)01.05.2011 16:11

Gratulacje dla ciężarowców z Bujen i trenera Furmaniuka. Potwierdza ten wynik niewygodną dla wielu prawdę, że Piotrków i okolica stoi sportami indywidualnymi zapasy, ciężary, tenis. Nie wyklucza to funkcjonowania innych, zwłaszcza zespołowych dyscyplin, ale nie takim kosztem finansowym. Do sportów indywidualnych nie kupuje się trenerów i zawodników za kosmiczne(dla budżetu miasta) kwoty. Tutaj nasi trenerzy osiągają wyniki trenując naszych zawodników. Jest to najpewniejsza droga do osiągnięcia trwałych sukcesów. Życzę ciężarowcom, zapaśnikom,tenisistom kolejnych medali i czekam na moment, gdy będziemy przedstawicieli tych dyscyplin oglądać na Igrzyskach Olimpijskich(oby już w Londynie)